r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Vista zmniejszy piractwo?

Strona główna Aktualności

Steve Ballmer, prezes Microsoft powiedział dla Reuters, że spodziewa się zmniejszenia ilości używanych pirackich kopii systemu wraz z premierą Windows Vista - kolejnego członka rodziny Windows, której systemy zainstalowane są na ponad 90% komputerów na świecie. Premiera dla biznesu miała miejsce w czwartek.

Ballmer powiedział, że obecnie około 20% systemów Windows jest używanych nielegalnie, ale firma przewiduje obniżenie tej liczby za pomocą nowych mechanizmów aktywacji oraz metod legalizacyjnych. Staramy się ułatwić legalizację użytkownikom, którzy w jakiś sposób otrzymali pozbawione licencji oprogramowanie - to pomoże - zapewnił. Zwrócił także uwagę, że sporo osób pada ofiarą piractwa nawet o tym nie wiedząc - myśląc, że działają na legalnym oprogramowaniu. Wystarczy, że sklep dostarczający sprzęt zainstaluje nielegalnie Windows w celu obniżenia kosztów, a klient kupi komputer "z systemem".

Jeśli działania Microsoft rzeczywiście zmniejszą odsetek pirackich kopii systemu, to dochód korporacji może znacznie wzrosnąć. Będzie to jednak bardzo trudna do spełnienia misja - największym wyzwaniem dla korporacji są Chiny, gdzie pirackie kopie oprogramowania są dostępne praktycznie wszędzie. I tam jednak Ballmer zauważa postęp. Ostatnio rząd wydał bowiem dekret stanowiący, że każdy komputer przed opuszczeniem fabryki musi posiadać licencję na system operacyjny.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.