r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows XP Starter Edition - jeszcze bardziej ograniczony

Strona główna Aktualności

Microsoft nie rzucał słów na wiatr zapowiadając, że dużo tańsza wersja Windows XP Starter Edition będzie funkcjonalnie ograniczona. Wersja ta przeznaczona jest do sprzedaży wraz z tanimi komputerami w tzw. "rozwijających się" krajach o wysokim stopniu piractwa.

Oprócz zapowiadanych wcześniej ograniczeń dotyczących maksymalnej rozdzielczości i liczby uruchomionych jednocześnie programów okazuje się, że system ma być, jak to określono "selektywnie kompatybilny", i nie będzie pracował pod kontrolą szybszych procesorów. W konsekwencji, systemu nie da się uruchomić w komputerach posiadających procesor Intel Pentium 4 czy AMD Athlon. Będzie to możliwe jedynie na maszynach wyposażonych tańsze i mniej wydajne procesory Intel Celeron, AMD Duron i Geode oraz procesory VIA. Ograniczenia będą możliwe dzięki odpowiednim mechanizmom zajmującym się identyfikacją typu procesora.

Krok ten być może jest i logiczny w świetle przeznaczenia wersji Starter Edition do tanich komputerów, jednak kolejne ograniczenia zwiększają negatywne postrzeganie tego produktu. Koncepcja taniego systemu spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uzytkowników, jednak w sytuacji bardzo dużych ograniczeń funkcjonalnych i licencyjnych, nawet planowana cena na poziomie 15 - 35 USD, znacznie ograniczy zainteresowanie potencjalnych klientów.

Windows XP Starter Edition jest dostępny (lub będzie w niedalekiej przyszłości) wyłącznie z nowymi komputerami w Indonezji, Malezji, Tajlandii, Indiach, Rosji i Brazylii. Na razie nie podjęto jeszcze pozytywnej decyzji na temat dystrybucji w Polsce tej wersji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.