Wine 1.0 RC4

Strona główna Aktualności

O autorze

Wielu użytkowników z niecierpliwością czekało dziś na stabilne wydanie, po przedłużonym o jedno wydanie okresie testowym, narzędzia Wine 1.0, umożliwiającego uruchamianie aplikacji windowsowych pod Linuksem, FreeBSD, Mac OS X i Solarisem. Tymczasem, światło dzienne ujrzała właśnie kolejna, czwarta już i najprawdopodobniej ostatnia wersja kandydująca.

Z racji tego, że kod aplikacji został już zamrożony i nie są wprowadzane zmiany w funkcjonalności, najnowsza wersja zawiera jedynie poprawki znalezionych błędów. Jak zapewniają autorzy, aktualne wydanie pozwala z powodzeniem uruchomić takie aplikacje jak Adobe Photoshop Elements, Word 2003, Wordviewer 2003, Flash 8, The Bat! i gry Half-Life 2, Gothic, S.T.A.L.K.E.R., czy też Need for Speed: Hot Pursuit 2.

Finalna wersja 1.0 powinna zostać udostępniona na przełomie następnych parunastu dni. Kod źródłowy Wine dostępny jest m.in. na Sourceforge. Binaria dla poszczególnych dystrybucji można pobrać ze strony domowej projektu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy