Tęsknisz za klasycznym menu Start? Następca Classic Shell dostępny do pobrania

Tęsknisz za klasycznym menu Start? Następca Classic Shell dostępny do pobrania

Tęsknisz za klasycznym menu Start? Następca Classic Shell dostępny do pobrania
09.07.2018 13:53

Pod koniec 2017 roku dowiedzieliśmy się, że dalszy rozwój Classic Shell zostanie porzucony. Twórca Classic Shell poinformował, że musiał zakończyć dalszy rozwój aplikacji z trzech głównych powodów – braku wolnego czasu, częstych aktualizacji Windowsa psujących działanie aktualnej wersji programu oraz zmian, które zostały wprowadzone przez Microsoft. Program został oddany w ręce społeczności i możemy już sprawdzić pierwsze efekty tej decyzji.

Następca Classic Shell jest już dostępny. Wydana została aplikacja Classic Start, która podobnie jest pierwowzór, służy do dodania bardziej klasycznego menu Start. Przed instalacją warto wiedzieć, że program może zostać oznaczony jest podejrzany. Jak informuje serwis ghacks.net, nie mamy jednak do czynienia ze złośliwą aplikacją – program po prostu jest nowy i nie jest znany systemowi Windows.

350248959685715905

Classic Start jest forkiem Classic Shell i powinien być kompatybilny ze wszystkimi wersjami Windowsa 10, a także powinien poprawnie działać na Windows 8 i 7. Nie uświadczymy dużych zmian względem protoplasty, użytkownicy Classic Shell powinni poczuć się jak w domu. Otrzymujemy zbliżony zestaw opcji podczas instalacji, jak i bardzo zbliżone ustawienia podczas późniejszej konfiguracji. Nowy twórca skupił się przede wszystkim na poprawkach błędów, aby program był kompatybilnymi z nowszymi wydaniami Windowsa 10.

350248959685846977

Podczas pierwszej konfiguracji należy zdecydować, jaki rodzaj menu Start chcemy ustawić. Do wyboru są trzy główne schematy: styl klasyczny, styl klasyczny z dwiema kolumnami lub styl Windows 7. Ponadto zaznaczając opcję Replace Start button zastąpimy domyślną grafikę menu Start. Z kolei w sekcji Customize Menu Start można wybrać, które elementy mają być wyświetlane, a które mają zostać ukryte. Program zawiera także bardziej zaawansowane opcje, które pozwalają m.in na ustawienie zachowania po kliknięciu lewym przyciskiem myszy czy rozmiar ikon i tekstu.

350248959685978049

Osoby, które nie są zadowolone z menu Start w Windows 8 lub 10, powinny zainteresować się programem Classic Start. Wydanie nowej wersji świadczy, że prace nad aplikacją ponownie ruszyły. Ciekawe jednak, czy nowemu twórcy wystarczy czasu, sił i cierpliwości, aby dostosowywać program do kolejnych zmian w Windowsie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)