reklama

Wkrótce nowa wersja programu ArchiCAD 14

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Graphisoft ogłosiła nową wersję swojego programu graficznego CAD - ArchiCAD 14. Aplikacja dedykowana dla systemów Windows i Mac OS X będzie dostępna w sprzedaży od czerwca.

ArchiCAD to popularne narzędzie przeznaczone do projektowania architektonicznego. Program pozwala na tworzenie projektów dwuwymiarowych, perspektywicznych i aksonometrycznych w jednym modelu. Posiada również zaawansowane narzędzia do tworzenia dokumentów 3D. ArchiCAD powstał dla realizacji idei polegającej na zintegrowaniu wszystkich informacji o projektowanym budynku w pojedynczym zbiorze danych, który stanowi jednocześnie jego wirtualny model. Program umożliwia korzystanie z takich narzędzi jak Przegrody Strukturalne (tworzenie ścian kurtynowych), częściowe wyświetlanie struktury budynku, gradientowe wypełnienia wektorowe czy zaawansowane techniki wymiarowania. Użytkownik może skorzystać również z Modułów Hotlink albo narzędzia StairMaker do tworzenia schodów. Od wersji 10.0 dostępna jest opcja wirtualnego spaceru, co pozwala na lepszą prezentację projektu.

W ArchiCAD 14 wprowadzono pełną obsługę dla rozwiązań umożliwiających współpracę podczas tworzenia projektów, przesyłania dokumentacji itp. Wyeliminowano w związku z tym wcześniejsze błędy dotyczące dzielenia się projektami. Program umożliwia teraz lepszą koordynację między architektami, zmianę zarządzania projektem, śledzenie wersji dokumentu czy bardziej zaawansowane zarządzanie grupami pracującymi nad projektem. Kolejne poprawki dotyczą wizualizacji 3D, która została znacznie poprawiona. Rozszerzono też możliwości szkiców w 2D, jak również obsługi bibliotek i części bibliotek. Rezultaty pracy są szybciej wyświetlane i posiadają lepszy wygląd, niż we wcześniejszych wersjach programu.

ArchiCAD 14 będzie dostępny w sprzedaży od początku czerwca. Producent nie podał jeszcze ceny programu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić