Własne biuro projektowe? od czego zacząć? jak pozyskać pieniądze na start?

Czy kiedykolwiek poczułeś, że praca na etacie przestała satysfakcjonować, projekty już dawno przestały być ambitne i kreatywne, a Ty tylko czekasz na koniec dniówki i odliczasz do weekendu? Czy przyszła Ci wtedy do głowy myśl o założeniu własnej działalności, wykreowaniu swojej wizji pracy o elastycznych godzinach? Brzmi fajnie, ale zazwyczaj w takich momentach przychodzą od razu wątpliwości… Skąd wziąć środki na start…? Jak to wszystko załatwić…? I czy w ogóle zarobię na początku, chociaż na ZUS?! Jest na to kilka sposób…

Skąd wziąć środki na start?

„Największym przeciwnikiem marzeń jest portfel.”

Często jest tak, że to brak pieniędzy powstrzymuje ludzi przed założeniem własnej działalności. Na szczęście obecnie nie brak kasy jest problemem, tylko brak dobrego pomysłu. Przy założeniu, że to drugie już masz, pozwolimy sobie rozwiązać problem braku środków.

Dotacje z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności

Posiadacze statusu osoby bezrobotnej mogą ubiegać się o środki na rozpoczęcie działalności z Urzędu Pracy. Jest to kwota około 20 tysięcy złotych. Nie jest to bardzo duży budżet, jednak spokojnie wystarcza na zakup podstawowego sprzętu, jakim są urządzenia biurowe, komputer oraz programy do projektowania, np. Allplan. Szczegóły programu oraz okres przyjmowania wniosków różnią się w obrębie poszczególnych województw, dlatego warto po szczegółowe informację sięgnąć na stronę internetową Urzędu Pracy, odpowiadającemu miejscu zamieszkania.

Fundusze Europejskie:

W zależności od miejsca zamieszkania, wieku oraz sytuacji życiowej można ubiegać się o wsparcie Funduszy Europejskich. Na stronie: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/ znajduje się wyszukiwarka dotacji, w której przedstawione są wszystkie aktualne opcje. Można odnaleźć tam także Punkt Informacyjny, najbliższy miejscu zamieszkania i skontaktować się telefonicznie w celu uzyskania szczegółowych informacji. Zazwyczaj FE mają większe obostrzenia, jeżeli chodzi o otrzymanie środków, ale też kwoty często są wyższe niż w przypadku dofinansowania z Urzędu Pracy.

Crowdfunding

Jeżeli Twój pomysł na działalność jest wyjątkowy i uważasz, że ma szansę zainteresować większe grono odbiorców, koniecznie zapoznaj się ze stroną http://crowdfunding.pl/. Głównym założeniem crowdfundingu jest finansowanie określonego projektu przez mikropłatników, zaintrygowanych pomysłem. Cały proces odbywa się za pomocą sieci internetowej. Jeżeli Twoja idea jest naprawdę dobra to zbierając grosz do grosza, możesz uzyskać całkiem poważną kwotę, umożliwiającą realizację planów.

Wiecej informacji na stronie:

https://allbim.pl/wlasne-biuro-projektowe-od-czego-zaczac-jak-pozyskac...