Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Własny obraz instalacyjny Windows 7 SP1

Postanowiłem napisać mały wpis-poradnik dla wszystkich, którzy chcieliby stworzyć własny obraz instalacyjny systemu Windows 7. Dlaczego akurat tego? Cóż, po ponad roku używania najpierw Windows 8, potem 8.1 stwierdziłem, że jednak nie jest to system do codziennego komfortowego użytkowania. Choć interfejs Metro (Modern) jest w jakimś stopniu pomocny i wygodny, to wiele błędów z kartą sieciową oraz stabilnością systemu nie pozwalały mi na płynną pracę.
Być może taki wpis powstał na dobrychprogramach, jednak po wyszukiwaniu nie ukazał mi się :) W internecie można także znaleźć poradniki, jednak nie są one kompletne oraz zawierają niekiedy błędy, które znacznie spowalniają tworzenie takiego obrazu. W tym wpisie postaram się poprowadzić sprawę od A do Z, poprzez instalację offline systemu do modyfikacji, pobranie aktualizacji jako pakiety msu, dodanie sterowników do obrazu, kompilację obrazu, jego stworzenie oraz przetestowanie i instalację.

Po co to robić?

Co nam to daje? Jeżeli masz włączoną usługę Windows Update to wiesz jak często wydawane są aktualizacje przez Microsoft. Każda większa aktualizacja wymaga czasu na jej pobranie oraz instalację. Często komputer po instalacji dużej ich ilości zwalnia w znacznym stopniu. Spowodowane jest to potrzebą podmiany plików systemowych modyfikowanych przez odpowiednie łatki, pliki lądują w różnych miejscach dysku często przeplatając się z innymi plikami np. zainstalowanych programów. Oczywiście defragmentacja pomaga, jednak jest to pomoc na kilka razy. Po roku (w moim przypadku) system jest znacznie zaśmiecony oraz dysk (zwykły HDD) wykazuje znaczne obciążenie podczas zwykłej pracy. Ta sytuacja odnosi się także do sterowników, których umieszczenie w dalszych miejscach partycji systemowej w większym stopniu może spowalniać działanie systemu.

UWAGA!

Porady tu zamieszczone powinny wykonywać osoby z doświadczeniem w pracy z plikami iso oraz Wierszem poleceń w systemie Windows. Jeden błąd może kosztować dużo cennego czasu oraz utratę danych. Polecam wykonywać czynności z ostrożnością.

Co nam będzie potrzebne?

 • Dysk instalacyjny Windows 7 SP1 lub obraz tego dysku w formacie ISO
 • DISM (Deployment Image Servicing and Management) - program wbudowany w system Windows 7
 • GImagex (link) - do montowania obrazu instalacyjnego
 • WUD (Windows Update Downloader) (link do programu)
 • ImgBurn (link z dobreprogramy + spolszczenie)
 • 7-zip (link dobreprogramy) - do wypakowania plików z ISO
 • Universall USB Installer (link) - do przygotowania pendrive'a z obrazem instalacyjnym
 • Opcjonalnie Oracle VirtualBox (link dobreprogramy) - do przetestowania stworzonego obrazu
 • Około 15GB wolnego miejsca na dysku
 • Pendrive min. 4GB (ewentualnie wolna płyta DVD)
 • Trochę wolnego czasu :)
 • Działamy!

  1. Kopiowanie plików instalacyjnych

  Zacznijmy od utworzenia na dysku folderów, w których będziemy przechowywać nasze pliki. Na podstawie poradnika [3], można utworzyć następujące foldery (gdzie X jest literą partycji w komputerze):
  • X:\7work
  • X:\7work\DVD
  • X:\7work\WIM
  • X:\7work\Drivers
  • X:\7work\Updates

  Po ich utworzeniu zaczynamy od kopiowania plików instalacyjnych.
  Jeśli posiadasz płytę DVD po prostu wejdź do folderu głównego dysku, zaznacz wszystkie pliki i foldery, skopiuj je i wklej do folderu X:\7work\DVD.
  Jeśli posiadasz obraz instalacyjny w formacie ISO, zainstaluj 7-zip, przejdź do katalogu z plikiem ISO, kliknij prawym klawiszem myszy na plik, wybierz 7-zip, Wypakuj pliki... (Extract files...), podaj ścieżkę X:\7work\DVD oraz kliknij ok.
  Cały proces kopiowania trochę potrwa, dłużej dla płyty DVD ze względu na jej prędkości odczytu.

  2. Montowanie obrazu w trybie offline

  Pobierz i wypakuj (programem 7-zip) GImagex do folderu X:\7work\ . Pojawi się w nim katalog install. Wejdź do niego, a następnie wybierz katalog odpowiadający Twojej wersji systemu (x86 dla 32-bitowych lub x64 dla 64-bitowych systemów). Uruchom znajdujący się w nim program gImagex.exe.
  Przejdź na kartę "Mount". Obok pola "Mount point" kliknij "Browse..." i wybierz katalog X:\7work\WIM . Do pola "Source" wybierz plik X:\7work\DVD\sources\install.wim. Wybierz numer instalacji poprzez kliknięcie "Select" obok pola wyboru cyfry. Cyfrę tą wybierz zgodnie z opisem systemu jej odpowiadającemu, który chcesz zainstalować (do którego posiadasz klucz licencyjny).
  KONIECZNIE zaznacz pole "Read and Write". Na koniec kliknij przycisk "Mount".

  Czekaj cierpliwie, cały proces potrwa około 5 minut. Nie zamykaj okna Gimagex (oraz nie wyłączaj komputera do czasu odmontowania obrazu w punkcie 5). Gdy wszystko przebiegnie pomyślnie, okienko będzie wyglądać jak poniżej. Kliknij w nim "Close".

  3. Pobieranie i dodawanie sterowników

  Zainstaluj program Windows Updates Downloader z linku. Po instalacji przejdź na stronę internetową programu i wybierz zakładkę Update Lists (ULs) (rys.). Nie wybieraj języka polskiego (aktualizacje Windows 7 są uniwersalne dla wszystkich języków). Wybierz odpowiednią listę w zależności od posiadanego systemu (x86 dla wersji 32-bitowej lub x64 dla wersji 64-bitowej) przez kliknięcie odpowiedniego przycisku Download.

  Uruchom pobrany plik. Jeśli dodanie listy powiodło się zobaczysz komunikat jak poniżej.

  Następnie uruchom z menu start program Windows Updates Downloader. W pole Download folder wybierz ścieżkę X:\7work\Updates. Zaznacz potrzebne grypy aktualizacji (moje wybory na rysunku). Kliknij "Show options", wybierz z listy element "Check for updates". Na koniec kliknij przycisk "Download".
  Aktualizacje zostaną pobrane, czas pobierania jest zależny od szybkości łącza (jeśli masz połączenie modemowe polecam uważać, może to być kilka gigabajtów). Po poraniu aktualizacji program powróci do ekranu głównego z zaznaczonymi zielonymi ikonami obok pobranych aktualizacji.
  Po wszystkim polecam przejść do katalogu X:\7work\Updates, stworzyć w nim nowy folder o nazwie MSU. Następnie wyszukać w X:\7work\Updates wszystkie pliki aktualizacji MSU poprzez wpisanie w pole wyszukiwania eksploratora ciągu "*.msu". Po wyszukaniu plików zaznacz je wszystkie, wytnij je oraz wklej je do utworzonego katalogu X:\7work\Updates\MSU. To spowoduje, że wywołane za chwilę polecenie będzie w stanie wyszukać łatki.
  Otwórz menu start, wprowadź "cmd" a następnie uruchom program w trybie administratora poprzez poprzez skrót klawiszowy Ctrl+Shift+Enter. Potwierdź uruchomienie w okienku UAC.
  Wydaj polecenie na znalezienie oraz dodanie do obrazu wszystkich pobranych aktualizacji:

  dism.exe /Image:X:\7Work\WIM /Add-Package /PackagePath:X:\7Work\Updates\MSU

  Proces dodawania aktualizacji będzie na bieżąco wyświetlany w oknie konsoli. To jest najdłuższy proces, u mnie trwał dobre 2 godziny, więc polecam zrobić sobie obiad, kawę czy coś innego żeby w międzyczasie nie przysnąć :). Po dodaniu aktualizacji nie zamykaj okna konsoli.

  4. Dodanie sterowników

  Pobierz sterowniki dla swojej płyty głównej, karty graficznej, dźwiękowej itd. oraz do urządzeń, które ich wymagają np. drukarka, telefon komórkowy. Gdy je pobierzesz, wypakuj je do folderu X:\7Work\Drivers. Dla sterowników od Gigabyte (jak u mnie) sprawa jest prosta, wystarczy że zaznaczysz je wszystkie oraz wywołasz 7-zip, Wypakuj pliki i wskażesz ten folder. Teraz w tym samym oknie konsoli, co w poprzednim punkcie wydaj polecenie na integrację sterowników do obrazu instalacji:dism.exe /image:X:\7Work\WIM /Add-Driver /driver:X:\7Work\Drivers /recurseW poradniku [3] możesz wyczytać w jaki sposób dodać niepodpisane sterowniki, jednak i ja nie polecam tej czynności.
  Ten proces potrwa jakiś czas, który jest zależny od ilości i wielkości dodawanych sterowników. U mnie: około 10 minut.

  5. Zapisujemy zmiany do obrazu

  Przejdź do otwartego programu Gimagex. Z sekcji Unmount zaznacz zamontowany obraz instalacji (jak na obrazku). BEZWZGLĘDNIE zaznacz pole "Commit changes" (bez niego cała praca zostanie utracona). Kliknij "Unmount". Zaczekaj, aż program zastosuje zmiany do pliku install.wim.
  Potrwa to około 10 minut. Jeśli wszystko będzie ok, zobaczysz ekran jak niżej.
  Po wszystkim możesz zamknąć okno Gimagex oraz konsolę systemową.

  6. Tworzymy obraz dysku ISO

  Aby zainstalować nasz zaktualizowany system, potrzebujemy pliku iso. Zainstaluj program ImgBurn (plus spolszczenie) i uruchom go. Wybierz opcję "Utwórz obraz z plików/folderów". Do pola "Źródło" dodaj folder (rysunek poniżej, ikonka folderu z lupą) X:\7Work\DVD\ . Wybierz miejsce docelowe na plik iso i nazwij go według uznania. Przejdź na kartę Zaawansowane oraz Dysk startowy. Ustaw następujące opcje:
  • Zaznacz "Ustaw dysk startowy"
  • Rodzaj emulacji: Brak (dowolne)
  • Obraz startowy: wybierz plik X:\7Work\DVD\boot\etfsboot.com
  • ID platformy: 80x86
  • ID autora: Microsoft Corporation
  • Wczytaj segment: 07C0
  • Sektory do wczytania: 8
  Przejdź do karty Opcje. Wybierz system plików jako ISO9660 + UDF.
  Kliknij ikonę tworzenia obrazu. Jeśli program poleci Ci nazwę obrazu - zgódź się na nią. Cały proces potrwa około 5 minut.

  7. Testujemy nasz obraz

  Bardzo mocno polecam przetestować stworzony przez nas obraz w środowisku wirtualnym. Dzięki temu przekonamy się, czy nie zrobiliśmy czegoś źle, czy obraz jest poprawny, bootuje się i instaluje poprawnie. Polecam darmowe środowisko VirtualBox, które mimo, iż nie posiada już polskiej wersji językowej, obsługuje się w sposób prosty i intuicyjny. Porady jak zainstalować system w maszynie wirtualnej można znaleźć na blogach lub w wyszukiwarce.

  8. Tworzymy bootowalny pendrive / nagrywamy DVD

  Jeśli chcesz w szybki sposób zainstalować system, stwórz bootowalnego pendrive'a. Do jego utworzenia w prosty sposób przyda się program Universal USB Installer. Włóż pendrive do portu USB komputera. Jeśli masz na nim jakieś dane, skopiuj je na dysk. Pobierz program i uruchom go. Przeczytaj notatkę autora i kliknij przycisk "I agree". Z listy 1 wybierz "Windows 7 Installer". W polu 2 Wybierz stworzony plik ISO. Wybierz w polu 3 swój pendrive, którego chcesz uzyć do instalacji i zaznacz opcję "Format X:\ drive (erases content)", co spowoduje usunięcie zawartości pendrive'a (gdzie X:\ to litera dysku Twojego pendrive'a). Kliknij przycisk Create.

  Potwierdź, że rozumiesz co znaczy formatowanie i zaczekaj do końca procesu (około 10 minut).
  Jeśli chcesz użyć dysku DVD upewnij się, że rozmiar pliku ISO jest mniejszy niż rozmiar Twojej płyty DVD. Jeśli tak, po prostu kliknij 2x na obraz instalacyjny i nagraj ją na dysku przy użyciu Windowsowego nagrywania plików dysków.

  9. Instalujemy

  Teraz pozostało nam tylko zainstalować system ze stworzonego obrazu. Całość potrwa dłużej, niż standardowa instalacja ze względu na dodanie wielu plików do obrazu systemu. Po jego zakończeniu i wyszukaniu aktualizacji, powinno być ich mniej, niż po standardowym procesie z oryginalnego pliku. I co najważniejsze: od razu posiadamy system, który nie wymaga żmudnej instalacji wszystkich potrzebnych sterowników.

  Źródła

   

windows oprogramowanie porady

Komentarze

0 nowych
timarth   3 #1 22.04.2014 22:25

Jeśli jest coś nie tak z poradnikiem, wkradł się błąd lub jeśli ktoś ma pytania, pisać śmiało. Poradnik napisałem głównie w celu zachowania procedury, którą powtarzałem kilkukrotnie i za każdym razem musiałem szukać wszystkich szczegółów od nowa w internecie.

  #2 22.04.2014 23:05

W install.wim dla x86 są inne numery dla obrazów.

1 = Starter
2 = Home Basic
3 = Home Premium
4 = Professional
5 = Ultimate

cyryllo   18 #3 22.04.2014 23:10

Swego czasu do podobnych zadań używałem nLite

tux99   3 #4 23.04.2014 10:28

@cyryllo

Niestety nLite jest tylko dla windows 2k, XP, serwer 2003 i 2k

wojtekadams   19 #5 23.04.2014 12:56

Ja na Windows się nie znam, a szczególnie na licencjach, ale niech mi ktoś powie czy tworzenie takich obrazów instalacji jest legalne?

Over   9 #6 23.04.2014 13:54

@wojtekadams
Jasne że jest legalne, to tak jakbyś miał swój obraz płyty i chciałbyś aby przy instalacji systemu były powgrywane wszystkie programy ktore chcesz aby na nim były.. coś podobnego jak instalujesz programy po instalacji systemu z tym że nie muszisz tego robic bo już to masz w obrazie poprostu oszczedzasz czas :)

barylka1986   4 #7 23.04.2014 16:07

A nie łatwiej to wszystko zrobić przez narzędzia, które Microsoft dostarcza. Utworzyć obraz wzorcowy i go zapieczętować i mamy obraz WIM.

barylka1986   4 #8 23.04.2014 16:08

ta edycja komentarzy.... Pamiętam, że to rozwiązanie miało taką wadę, że trzeba było aktywować system po każdej instalacji.

rgabrysiak   14 #9 23.04.2014 16:38

@barylka1986 zawsze można utworzyć kopię aktywacji, i przywrócić ją w przypadku przeinstalowania systemu na tym samym komputerze.

przemor25   14 #10 23.04.2014 20:23

Bardzo dobry poradnik. Myślę, że dzięki niemu nawet typowa blondynka poradziłaby sobie teraz z integracją Windowsa z wszystkimi poprawkami :)

takiktoś   11 #11 23.04.2014 23:22

@cyryllo O ile dobrze pamiętam istnieje vLite, który obsługiwał Vistę i prawdopodobnie też Windows 7, chociaż głowy bym za to nie dał.

wojtekadams   19 #12 24.04.2014 09:25

@Over
a jakieś dowody - bo wydaje mi się że piszesz to na czuja

xomo_pl   24 #13 24.04.2014 10:11

@wojtekadams a czemu miałoby być nielegalne? oczywiście zakładam, że ten kto robi taki nośnik ma zakupioną licencję na Win7- dowodem legalności jest sticker na obudowie a nośnika można użyć dowolnego...

  #14 24.04.2014 11:20

@barylka1986 no to masz pole do popisu. Dlaczego nie napiszesz sam takiego poradnika?

timarth   3 #15 24.04.2014 14:32

@przemor25: dzięki :)
@wojtekadams: robiąc ten poradnik byłem przekonany, że jest to modyfikacja zgodna z eula Microsoftu. Tak jak pisze @zomo_prl, nośnik instalacyjny jest tylko obrazem systemu, który poprzez instalator wprowadzasz na dysk komputera. 100% pewności nie mam, ale najważniejsze w Windowsach rozchodzi się o posiadanie ważnego, legalnego klucza i pomyślną aktywację systemu.
@barylka1986: pewnie chodzi Ci o OOBE (Out-of-box Experience). Sprawa jest chyba trochę bardziej skomplikowana, nie zagłębiałem się się w ten temat szczegółowo. Jednak jak dla mnie tworzenie obrazu dysku z wszystkimi zainstalowanymi programami nie ma większego sensu - większość jest dość często aktualizowana i po pół roku taki obraz byłby mało aktualny.
@takiktoś: tak, vLite obsługuje Win7, jednak nie zawsze efekty tego programu są zadowalające. U mnie po stworzeniu systemu przez ten program nie chciał się on zainstalować.

wojtekadams   19 #16 24.04.2014 18:24

@timarth
Ok wszystko rozumiem.

barylka1986   4 #17 24.04.2014 20:40

@Anonim Jak znajdę czas to napiszę ale to sztuka dla sztuki.
@timarth Tak a we wcześniejszych systemach sysprep, Kiedyś chciałem sobie taki nośnik zrobić ale uznałem, że w warunkach domowych to raczej to nie opłacalne ze względu na czasochłonność, co innego jeśli się ma kilka komputerów o tej samej konfiguracji sprzętowej i np. serwer WDS.

maniak96   5 #18 24.04.2014 22:58

Wszystko super, niestety przy dodawaniu poprawek pod koniec gdy już wiersz poleceń zakańcza integracje wywala mi taki błąd jak na obrazku: https://www.dropbox.com/s/ga2py83zeoe2w7l/B%C5%82ad.JPG
Domyślam się, że mogę po prostu pominąć tę poprawkę, ale czy ona później w przyszłości w ogóle się pobierze przez windows update po instalacji takiego systemu? Dodam, że pobierając te poprawki zaznaczyłem identycznie jak na obrazku z poradnika.

timarth   3 #19 25.04.2014 09:13

@maniak96: tak, pobierze się. Mi też ten błąd wyskoczył, po prostu kontynuowałem dalej tworzenie obrazu. System zainstalowałem kilka dni temu i po sprawdzeniu aktualizacji mam ją na liście: https://www.dropbox.com/s/4ltc9po3rru0y6f/Zrzut%20ekranu%202014-04-25%2009.11.07...

maniak96   5 #20 27.04.2014 14:02

@timarth

Dzięki za odpowiedź, w takim razie będę kombinował dalej :)
Pozdrawiam

Pablo_Wawa   9 #21 27.04.2014 23:02

"Brawo Jasiu!" aż chciałoby się zakrzyknąć. Wykonałeś kawał dobrej roboty. :)

Severus   4 #22 28.04.2014 11:08

Używając win7tools w znacznym stopniu zautomatyzujemy i przyspieszymy oraz ułatwimy cały ten zabieg ;)

Severus   4 #23 28.04.2014 11:09

to taki program all in one o bardzo dużycz możliwościach i przy tym baardzo prosty w obsłudze ;)

  #24 27.06.2014 14:26

Fajnie jasno opisane , tylko co w wypadku gdy moja płyta jest bez SP1, chciałem właśnie sobie taki tuning zrobić na pendrivie, bo ponownej instalacji systemu pobieranie tych wszystkich aktualizacji jest rozwalające.
Proszę o w miarę szybką odpowiedz .
Pozdrawiam

mitpio24   1 #25 08.09.2014 14:08

system plików jako ISO9660 + UDF. niestety nie da sie go wlaczyc prosi o udf ale na tym systemie plikow nic nie mozna robic co jest nie tak nie napisales czy toi sa ustawienia do x86 czy x64 ok juz poradzilem cos bylo nie tak z obrazem

Autor edytował komentarz.
mitpio24   1 #26 14.09.2014 15:09

@TnTsE (niezalogowany): mam sposob na dodanie sp1 nie RT 7 litem tylko skryptem a co do bez sp1 to tez wchodza aktualizacje

  #27 18.10.2014 21:42

@timarth: Mam pytanie jak w prosty sposób można dodać IE11 lub frameworki (pliki cab)

  #28 03.12.2014 10:21

@timarth: Witam .poradnik bardzo fajny .Mam dwa problemy nie mogę stworzyć folderów X:\7work
X:\7work\DVD
X:\7work\WIM
X:\7work\Drivers
X:\7work\Updates ,mam komunikat że niektórych znaków nie można używać w nazewnictwie folderów,drugi:po wpisaniu linku-dism.exe /Image:X:\7Work\WIM /Add-Package /PackagePath:X:\7Work\Updates\MSU -jest komunikat że nie można znaleźć folderu. Foldery zrobiłem dając nazwę 7work i podobnie resztę ,niedodając litery partycji.Poproszę o pomoc,z góry dziękuję i pozdrawiam Andrzej

adrej   1 #29 03.12.2014 10:25

@timarth: imarth: Witam .poradnik bardzo fajny .Mam dwa problemy nie mogę stworzyć folderów X:\7work
X:\7work\DVD
X:\7work\WIM
X:\7work\Drivers
X:\7work\Updates ,mam komunikat że niektórych znaków nie można używać w nazewnictwie folderów,drugi:po wpisaniu linku-dism.exe /Image:X:\7Work\WIM /Add-Package /PackagePath:X:\7Work\Updates\MSU -jest komunikat że nie można znaleźć folderu. Foldery zrobiłem dając nazwę 7work i podobnie resztę ,niedodając litery partycji.Poproszę o pomoc,z góry dziękuję i pozdrawiam Andrzej

  #30 14.12.2014 15:30

@adrej: OMG sorry ale jak Ty masz taki problem to lepiej daruj sobie to i nie ruszaj się na komputerze poza Pulpit.
X:\7work\DVD to nie jest nazwa folderu tylko ścieżka dostępu, gdzie X to jest litera dysku C,D itd. na którym masz utworzone foldery. Czyli tworzysz np. na dysku D folder o nazwie 7work a w nim kolejne foldery o nazwie DVD, WIM itd.

  #31 14.12.2014 15:30

@adrej: OMG sorry ale jak Ty masz taki problem to lepiej daruj sobie to i nie ruszaj się na komputerze poza Pulpit.
X:\7work\DVD to nie jest nazwa folderu tylko ścieżka dostępu, gdzie X to jest litera dysku C,D itd. na którym masz utworzone foldery. Czyli tworzysz np. na dysku D folder o nazwie 7work a w nim kolejne foldery o nazwie DVD, WIM itd.

  #32 14.12.2014 15:30

@adrej: OMG sorry ale jak Ty masz taki problem to lepiej daruj sobie to i nie ruszaj się na komputerze poza Pulpit.
X:\7work\DVD to nie jest nazwa folderu tylko ścieżka dostępu, gdzie X to jest litera dysku C,D itd. na którym masz utworzone foldery. Czyli tworzysz np. na dysku D folder o nazwie 7work a w nim kolejne foldery o nazwie DVD, WIM itd.

  #33 14.12.2014 15:31

@adrej: adrej: OMG sorry ale jak Ty masz taki problem to lepiej daruj sobie to i nie ruszaj się na komputerze poza Pulpit.
X:\7work\DVD to nie jest nazwa folderu tylko ścieżka dostępu, gdzie X to jest litera dysku C,D itd. na którym masz utworzone foldery. Czyli tworzysz np. na dysku D folder o nazwie 7work a w nim kolejne foldery o nazwie DVD, WIM itd.

  #34 01.01.2015 19:40

Sprawdziłem na stronie Microsoftu i okazuje się że tworzenie własnego zmodyfikowanego obrazu Iso jest legalne a nawet wskazane dla zaawansowanych użytkowników ;)

  #35 12.01.2015 00:32

pierwsza operacja zakończyła się takowym komunikatem co jest przyczyną tego błędu i jak sie jej pozbyć ??

Błąd: 0x800f082e

Pakiet F:\7Work\Updates\MSU\Windows6.1-KB2533552-x64.msu może działać nieprawidł
owo z powodu oczekujących aktualizacji składników obsługi w obrazie. Spróbuj pon
ownie wywołać polecenie.Polecenie zostało wykonane z błędami.
Więcej informacji można znaleźć w pliku dziennika.

Plik dziennika narzędzia DISM można znaleźć w folderze C:\Windows\Logs\DISM\dism

  #36 18.02.2015 23:32

Genialne działa świetnie stworzyłem obraz X86 + X64 ze wszytskimi poprawkami zaoszczędzony czas bezcenny
P.S. u mnie dodanie 430 poprawek trwało 40 MIN :D

  #37 01.03.2015 11:15

Cześć!
Jak dodać aktualizacje nie będące *msu czyli *.exe (Udate Agent, IE11, Silverlight, MS Security Products, itd.)?

  #38 30.03.2015 12:42

Chciałbym do płyty All RTM (w jednym nośniku ISO zintegrowane wszystkie systemu x64 i x86 od Home po Ultimate) dodać wszystkie poprawki pasujące do obydwóch architektur. Co wtedy kliknąć w Gimagex ? Screen tutaj: http://fotowrzut.pl/tmp/upload/GKW2SLXZFF/1.jpg

  #39 05.04.2015 12:26

Dobry artykuł jednak zabrakło integracji Internet Explorera 11 którą można wykonać również przez DISM.

  #40 05.04.2015 12:38

Dobry artykuł, jednak zabrakło integracji Internet Explorera 11 którą również można wykonać przez DISM.

mitpio   2 #41 04.05.2015 17:30

WinReducer 7 i po klopocie pelna mozliwosc zmian i integracji do pliku instal wim

Autor edytował komentarz.
  #42 18.11.2015 02:47

Gdzie ty masz takie polecenie dism.exe jak PackagePath lub Add-Package ?
Nie wprowadzaj ludzi w błąd !

  #43 31.07.2016 11:26

Mam pytanie jak dodać sterowniki, bo nie jest to opisane, czy mają to być pliki tylko "*.inf" czy całe katalogi wraz z plikami wykonywalnymi "exe"?

  #44 12.10.2016 21:04

@Anonim (niezalogowany): tylko musisz cały proces powtórzyć dla każdej z wersji (professional, ulti, home itd) żeby w każdej mieć te poprawki, skoro w GImagex trzeba ją wybrać.

  #45 12.10.2016 21:05

@Anonim (niezalogowany): tylko musisz cały proces powtórzyć dla każdej z wersji (professional, ulti, home itd) żeby w każdej mieć te poprawki, skoro w GImagex trzeba ją wybrać.

  #46 07.04.2017 14:38

DISM wywala mi takie błądy: 2017-04-07 11:42:17, Info DISM Try to initialize Panther logging 1 times, last error: 0x0
A stworzona z takimi błędami instalacja windowsa nie działa.
Z jakiegoś powodu nie mogę dodać aktualizacji do ISO z Win7 32bit SP1

  #47 15.05.2017 19:29

To jeszcze działa w tym roku?