Wolfram Mathematica 11.3.0

Strona główna Windows Edukacja i nauka Matematyka i statystyka
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Mathematica to ponad 20 lat pracy nad stworzeniem najlepszego na świecie specjalistycznego środowiska matematycznego. Wszechstronność tego programu czyni go użytecznym przy wykonywaniu zarówno prostych rachunków na uczelni jak i skomplikowanych rachunków na większą skalę, przy programowaniu oraz przy prezentacji danych liczbowych. Mathematica znajdzie swoje miejsce na komputerze studenta i laureata Nagrody Nobla.

Mathematica doskonale integruje silnik wykonujący obliczenia numeryczne i symboliczne, silnik graficzny, język programowania, dokumentację i możliwość publikacji pracy. Dzięki bogactwu funkcji jest nieocenionym narzędziem pracy matematyków, fizyków, biologów, chemików, analityków finansowych, socjologów i wielu innych.

Edycja „for Students” kładzie szczególny nacisk na narzędzia przydatne przy pracach domowych z algebry, fizyki, inżynierii chemicznej, astronomii, ekonomii i innych przedmiotów wymagających analizy danych i obliczeń. Poza pnad dwoma tysiącami wbudowanych funkcji Mathematica for Students posiada zintegrowane źródła danych przydatne w wielu dziedzinach nauki. Dane można przedstawiać w postaci wykresów dwu- i trójwymiarowych. Dodatkowo dane można importować ze źródeł zewnętrznych w ponad 200 formatach plików.

Mechanizm tworzenia publikacji z poziomu programu Mathematica jest przystosowany do różnego rodzaju wizualizacji danych oraz przedstawiania formuł matematycznych. Mathematica daje możliwość tworzenia statycznych raportów oraz interaktywnych prezentacji, które można odtwarzać z użyciem innej wersji tego programu lub darmowego Mathematica Player. Użytkownik ma również możliwość programowania interaktywnych elementów, co pozwala stworzyć w pełni funkcjonalne aplikacje. Łączenie tekstu, grafiki oraz elementów interfejsu użytkownika (przycisków, suwaków itp.) daje szerokie możliwości programistyczne.

Zwykle korzystanie z oprogramowania wymaga albo znajomości charakterystycznego dla niego języka albo używania interfejsu pozwalającego na wybranie części funkcji. Zdaniem Stephena Wolframa, założyciela i szefa Wolfram Research, obie metody ograniczają użytkownika i odciągają jego uwagę od zadania, które ma wykonać. Mathematica łamie ten stereotyp. Tę wersję programu można kontrolować używając języka angielskiego. Poza tym Mathematica posiada również możliwość generowania samodzielnych plików wykonywalnych oraz kodu źródłowego w języku C. Dzięki temu wszystkie kroki potrzebne do stworzenia kompletnego projektu, łącznie z testowaniem aplikacji, można wykonać nie opuszczając środowiska. Ponadto poszerzono wbudowaną bibliotekę rozkładów prawdopodobieństwa, opcji i wskaźników finansowych oraz możliwości programu związane z analizą falkową i rysowaniem grafów i sieci.

Ograniczenia wersji testowej

Wersji testowej programu będzie można używać przez 15 dni. Aby ją otrzymać, należy zarejestrować się na stronie producenta. Przy kupnie studenckiej licencji użytkownik może wybrać licencję na jeden semestr, jeden rok lub nieograniczoną.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze, wszechstronny..
Krótki okres testowy, brak polskiej wersji
ocena użytkownika

Super program dla studentów, uczniów czy matematyków. Program jest prosty w obsłudze i posiada wiele różnych ciekawych funkcji. Program oferuje tworzenie statystycznych raportów, interaktywnych prezentacji czy różnego rodzaju funkcjonalnych aplikacji. Mały minus za krótką wersje testową i brak polskie wersji, ale do podstawowych zadań i zapoznania się z programem to wystarczy :)

22.10.2015 13:49 | Recenzja do wersji 10.3

Komentarze

0 nowych
  #11 22.03.2017 16:20

@greg84pl (niezalogowany): tylko wogóle nie ma obliczeń symbolicznych także to żenada

  #10 03.07.2016 09:56

Proponuję dodać do bazy konkurencyjny dla Mathematica program Maple formy Maplesoft.

Dementor   38 #9 30.01.2016 04:24

Kultowy już program matematyczny.

tylko_prawda   12 #8 09.01.2016 11:44

@KonradK: Taaaak, takich, którzy "odnaleźli spokój wieczny"...

  #7 31.03.2015 14:54

@greg84pl (niezalogowany): z tym, że na Win8 nie chce chodzić

  #6 31.03.2015 14:18

I doczekałem się:) Jest Mathematica na RPI w dodatku można obraz .img RPi odpalic na Qemu pod windowsie i mamy Mathematic na zwykłym kompie tylko spowolnioną.
Sprawdzałem działa. Ciekawe czy nowa Mathematica będzie w nowych wersji RPi.

  #5 30.11.2013 19:01

Czekam na wersję na Raspberry Pi...

  #4 11.02.2013 17:38

SMath Studio jako darmowy odpowiednik ;-)

  #3 17.11.2010 12:41

na screenie stara wersja programu

  #2 24.10.2010 21:10

@KonradK

A szkoły i laboratoria uczelniane ?

KonradK   4 #1 22.10.2010 14:08

"Przy kupnie studenckiej licencji użytkownik może wybrać licencję na jeden semestr, jeden rok lub nieograniczoną."

Ta ostatnia dla wiecznych studentów?