r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wolfram prezentuje oprogramowanie Mathematica 8

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Wolfram Research zaprezentował dziś najnowszą wersję swojego flagowego produktu — specjalistycznego środowiska matematycznego Mathematica 8.

Zwykle korzystanie z oprogramowania wymaga albo znajomości charakterystycznego dla niego języka albo używania interfejsu pozwalającego na wybranie części funkcji. Zdaniem Stephena Wolframa, założyciela i szefa Wolfram Research, obie metody ograniczają użytkownika i odciągają jego uwagę od zadania, które ma wykonać. Mathematica 8 łamie ten stereotyp. Tę wersję programu można kontrolować używając języka angielskiego.

Poza nowym sposobem kontroli Mathematica 8 posiada również możliwość generowania samodzielnych plików wykonywalnych oraz kodu źródłowego w języku C. Dzięki temu wszystkie kroki potrzebne do stworzenia kompletnego projektu, łącznie z testowaniem aplikacji, można wykonać nie opuszczając środowiska. Ponadto poszerzono wbudowaną bibliotekę rozkładów prawdopodobieństwa, opcji i wskaźników finansowych oraz możliwości programu związane z analizą falkową i rysowaniem grafów i sieci.

r   e   k   l   a   m   a

Wersję testową programu, która będzie działać przez 15 dni, już niedługo będzie można pobrać w dziale PROGRAMY -> Edukacja i nauka -> Matematyka i statystyka. Mathematica 8 jest dostepna dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Na razie można podać adres e-mail na stronie Wolfram Research aby otrzymać powiadomienie o możliwości pobrania programu. W czasie oczekiwania warto zapoznać się bliżej z pełną listą nowości.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.