World Cyber Games 2006 rozpoczęte

Strona główna Aktualności

O autorze

Dosłownie przed momentem, we włoskim mieście Monza rozpocząła się ceremonia otwarcia finałów największego na świecie turnieju gier komputerowych World Cyber Games. Właściwie rozgrywki rozpoczną się jutro, a impreza potrwa do 22 października br.

Do walki o miano mistrzów świata w poszczególnych kategoriach i nagrody o łącznej wartości około pół miliona dolarów staną zawodnicy z 70 krajów. Polskę początkowo miała reprezentować dziewiątka graczy, którzy zwyciężyli w krajowych finałach. Później udało się jednak uzyskać wsparcie dodatkowych sponsorów, dzięki czemu na finały wybrać się mogli także dwaj wicemistrzowie z polskich finałów w kategorii grający w WarCraft'a i StarCraft'a. Ekipę uzupełnia Maciek Krzykowski (av3k) wybrany do udziału w rozgrywkach Quake 4 All Stars.

Lista polskich zawodników prezentuje się następująco:

 • Need For Speed

  - Krzysztof Sojka (TFCchris) z Sosnowca

 • Warcraft 3

  - Tomasz Pilipiuk (TeRRoR) z Białegostoku i Przemysław Wadoń (Paladyn) z miejscowości Kozy

 • StarCraft

  - Krzysztof Nalepka (Draco) z Nowego Wiśnicza i Maciej Polak (Raven) z Warszawy

 • FIFA 06

  - Cezary Gontarek (KarteKpL) z Płocka

 • Counter Strike

  - Pentagram.G-Shock (dawniej Team Pentagram) w składzie: Łukasz Wnęk (LUq) z Warszawy, Filip Kubski (Neo) z Poznania, Wiktor Wojtas (TaZ) z Warszawy, Jakub Gurczyński (kuben) z Torunia oraz Mariusz Cybulski (lrd) z Warszawy.

 • Quake4 All Stars

  - Maciek Krzykowski (av3k)


World Cyber Games to wielkie światowe wydarzenie, które co roku skupia przed ekranami komputerów miliony fanów gier komputerowych. Ekipa, którą udało się wyłonić w trakcie polskich rozgrywek to znakomici zawodnicy, mający wielkie szanse na zajęcie czołowych miejsc podczas zbliżającego się światowego finału. - powiedział Przemysław Moraczewski z firmy Comtica - koordynator polskiej edycji WCG.

Rozgrywki można będzie śledzić na witrynie www.worldcybergames.com

© dobreprogramy
s