r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wro Open Source 2017: całkiem otwarta konferencja dla praktyków

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Już 9 września we Wrocławiu odbędzie się Wro Open Source – wrocławskie wydarzenie w pełni poświęcone Open Source, na które wstęp jest oczywiście darmowy.

Wydarzenie jest organizowane przez Divante – wrocławską firmę eCommerce, zajmującą się wdrożeniami sklepów internetowych na platformach Magento, Pimcore i Shopify Plus. Wro Open Source Day to pierwsze wydarzenie, poświęcone otwartemu oprogramowaniu, organizowany przez spółkę, która ma swoim koncie już kilka podobnych konferencji w Polsce i za granicą. Divante użyczy także przestrzeń w swoim biurze przy ul. Dmowskiego 17 we Wrocławiu.

Wro Open Source to doskonała okazja, aby wysłuchać inspirujących prelekcji, poruszających tematykę wolnego oprogramowania, przygotowanych przez ekspertów i praktyków. Uczestnicy Wro Open Source dowiedzą się między innymi, jak zarabiać na otwartych projektach, kiedy i dlaczego warto odchodzić od utartych schematów wytwarzania oprogramowania oraz poznają dobre praktyki przygotowywania bibliotek oprogramowania Open Source.

r   e   k   l   a   m   a

Gościem specjalnym imprezy będzie Ben Marks – światowej sławy ekspert Magento, jednej z najpopularniejszych otwartych platform z zakresu eCommerce. Podczas swojej prelekcji opowie o procesie otwierania oprogramowania. Będzie można posłuchać także o tworzeniu frameworków pod handel internetowy, aplikacjach modularnych i optymalizacji. Piotr Karwatka, CTO Divante podkreślił, że firma ta bardzo wierzy w ideę wolnego oprogramowania i dlatego oprócz wsparcia w postaci czasu i środków w wolne projekty postanowiła zorganizować to spotkanie.

Całości dopełni możliwość spotkania się w gronie praktyków przy piwie i foodtrucku. Wstęp na event jest bezpłatny, obowiązuje tylko wcześniejsza rejestracja na stronie wydarzenia. Co ważne, można wybrać konkretne prelekcje, a czas wolny spędzić przy muzyce dobranej przez DJ-a i dobrym jedzeniu.

Organizatorzy są pewni sukcesu i już zapowiadają kolejne edycje Wro Open Source. Następna być może jeszcze w tym roku.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.