Współpraca GNOME i Mozilli

Strona główna Aktualności

O autorze

GNOME Foundation oraz Mozilla Foundation ogłosiły, że zacieśnią współpracę między sobą aby wesprzeć programistów i zwiększyć funkcjonalność desktopowych aplikacji na GNU/Linuksie oraz innych wolnych systemach operacyjnych.

Ustalone zostały trzy elementy współpracy. Po pierwsze Mozilla Foundation przyłączy się do ciała doradczego istniejącego przy GNOME i pomoże wyznaczać dalsze kierunki rozwoju projektu. Po drugie Mozilla nadal będzie zaangażowana w integrację platformy XUL oraz przeglądarki Firefox z GNOME. Ponadto Mozilla Foundation przekaże grant w wysokości $10,000 dla GNOME Foundation na ulepszanie dostępności środowiska GNOME w ramach "GNOME Outreach Program: Accessibility".

Chris Blizzard z Mozilli podkreślił, że GNOME i GTK+ zawsze tworzyły preferowane środowisko. Zapewnił, że wraz z upowszechnianiem się aplikacji mobilnych Mozilla będzie pracowała aby użytkownicy platform GNOME mogli się cieszyć jak najlepszą funkcjonalnością. Z kolei Vincent Untz, dyrektor GNOME Foundation przypomniał, że obie fundacje współpracują ze sobą od prawie 10 lat i dzielą wspólne wartości, jak innowacyjność i wolność.

© dobreprogramy