Szybki i tani Internet dla wszystkich mieszkańców Ziemi i... Marsa

Szybki i tani Internet dla wszystkich mieszkańców Ziemi i... Marsa

Szybki i tani Internet dla wszystkich mieszkańców Ziemi i... Marsa
19.01.2015 12:31, aktualizacja: 19.01.2015 13:54

Założyciel firmy produkującej jedne z najlepiej wyglądających samochodów elektrycznych zamierza dostarczyć szybki i tani Internet wszystkim mieszkańcom Ziemi. Elon Musk w przyszłości chce również oferować dostęp do sieci na Marsie. Nowy projekt tego wizjonera jest ambitny, liczymy, że zakończy się sukcesem.

Internet w naszym życiu odgrywa coraz większą rolę, dużo osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez dostępu do sieci i nie chodzi o uzależnienie od portali społecznościowych, ale o pracę, czy naukę. Obecnie Internet rozwija się w bardzo szybkim tempie, przepustowość łączy ciągle rośnie, a do sieci podłączamy coraz więcej urządzeń, w tym również lodówki i telewizory. Niestety nadal wiele ludzi nie ma dostępu do Internetu lub jeśli już ma, to jakość połączenia jest tragiczna. Rozwiązaniem mogą okazać się ambitne plany Elona Muska, który zamierza dostarczać Internet z wykorzystaniem satelitów otaczających Ziemię.

350130225918797761

Elon Musk, jeden z najsłynniejszych przedsiębiorców Doliny Krzemowej, założyciel PayPala i Tesla Motors, potwierdził swoje plany, które mają na celu dostarczenie szybkiego i taniego Internetu wszystkim, którzy mają wyjątkowo słabe połączenie z siecią lub go wcale nie mają. Internet będzie udostępniany z wykorzystaniem 700 satelitów. Umieszczeniem satelitów na orbicie będzie zajmowała się należąca do Muska firma SpaceX, która znana jest z produkcji rakiet nośnych i statków kosmicznych, w tym również załogowych. Założyciel Tesla Motors poinformował, że jakość połączenia ma być wysoka, oprócz zadowalającej szybkości mamy otrzymać niewielkie opóźnienia. Projekt jest ambitny, ale drogi, ma on kosztować 10 miliardów dolarów. Elon Musk nie zamierza ograniczać się tylko do naszej planety, w przyszłości chce dostarczać Internet również na Marsie. Dzięki temu z Internetu mogliby korzystać również kolonizatorzy Czerwonej Planety.

Za nowy projekt słynnego wizjonera trzymamy kciuki. Mamy nadzieję, że uda mu się dostarczyć szybki i tani Internet w miejscach obecnie wykluczonych cyfrowo. Dostęp do dobrego połączenia z siecią wielu osobom ułatwi życie, dając im dostęp do niedostępnych obecnie możliwości. Projekt Elona Muska nie jest jedynym. Google zamierza z wykorzystaniem odpowiednich balonów dostarczyć Internet wszystkim mieszkańcom planety. Natomiast Facebook za pomocą odpowiedniej aplikacji daje dostęp do serwisów informacyjnych, pogody, Wikipedii i oczywiście portalu społecznościowego Marka Zuckerberga mieszkańcom Afryki. Aplikacja została już wprowadzona w Kenii, Tanzanii oraz Zambii.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)