Google ostrzega w wiadomościach e-mail o funkcjonujących już nowych linkach do niektórych plików na Dysku i filmów w serwisie YouTube. Część materiałów może nie być przez to dostępna - ich właściciel musi zadbać o nadanie nowych uprawnień.

bESDuzSJ

Google zrealizował zapowiadaną miesiąc temu zmianę w zakresie bezpieczeństwa na Dysku i w serwisie YouTube, po której niektóre materiały mogą już nie być dostępne pod dotychczasowymi linkami. W przypadku dokumentów w chmurze na Dysku, właściciele części dotychczas dostępnych niepublicznie plików, będą musieli raz jeszcze nadać uprawnienia dostępu zainteresowanym współautorom lub odbiorcom.

W przypadku YouTube'a problem dotyczy najstarszych filmów, które zostały wgrane do serwisu przed styczniem 2017 roku i zapisane jako niepubliczne. Dla bezpieczeństwa, Google zmienił wówczas algorytm generowania unikalnych hiperłączy do materiałów, by utrudnić tym samym losowe trafianie na cudze materiały metodą siłową.

Stare linki do YouTube'a mogą przestać działać. Są 3 sposoby, by to zmienić
Stare linki do YouTube'a mogą przestać działać. Są 3 sposoby, by to zmienić
bESDuzSL

Autorzy filmów, którzy nie zainteresowali się tym tematem wcześniej, dzisiaj mają już do wyboru tylko dwie opcje z wcześniej dostępnych trzech. Ich niepubliczne filmy, które nie miały odpowiednio bezpiecznych linków, stały się prywatne, co oznacza, że nie można ich wyświetlić korzystając z dotychczasowych łączy i nie są też dostępne na stronach, gdzie mogły zostać przez ten czas osadzone. Dziś można je już tylko upublicznić (a więc liczyć się z tym, że będzie mógł je obejrzeć każdy) lub usunąć z YouTube'a i wgrać ponownie, by uzyskać nowe hiperłącze.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (8)
bESDuzTH