Wtyczki w Chrome sposobem na wzrost popularności?

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google sugerując się aktualnie panującymi trendami na rynku przeglądarek internetowych planuje wprowadzić w aplikacji Chrome obsługę tzw. rozszerzeń. Aktualnie w dużej mierze mają to być rozwiązania dobrze znane z konkurencyjnego oprogramowania, pozwalające użytkownikowi dostosować przeglądarkę do własnych potrzeb.

Według udostępnionych przez Google informacji mechanizm obsługi rozszerzeń przypominał będzie podobny mechanizm zastosowany w konkurencyjnym Firefoksie. Twórcy Chrome na pierwszy plan stawiają prostotę instalacji i łatwość dostępu do udostępnionych wtyczek. Pomimo, że obecnie nie podano konkretnego terminu, w którym zaimplementowana zostanie nowa funkcjonalność to już teraz wiadomo jakie rozszerzenia pojawią się jako pierwsze. Wśród nich znaleźć się ma m.in. popularny AdBlock, umożliwiający blokowanie wyświetlania uciążliwych reklam na stronach internetowych, rozbudowany moduł historii i pobierania, mechanizm kontroli rodzicielskiej czy wtyczka Skype`a i RealPlayera.

Takie posunięcie ze strony Google znacząco przyczynić się może do wzrostu popularności przeglądarki Chrome. Obsługa rozszerzeń cieszy się aktualnie olbrzymim zainteresowaniem wśród użytkowników np. Firefoksa i podobny sukces przynieść może również raczkującej na chwile obecną aplikacji giganta w branży wyszukiwarek.

© dobreprogramy