Spaces: dobry sposób na zarządzanie kartami w przeglądarce Chrome

Spaces: dobry sposób na zarządzanie kartami w przeglądarce Chrome

Spaces: dobry sposób na zarządzanie kartami w przeglądarce Chrome
Piotr Maciejko
27.05.2015 15:53

Macie skłonność do jednoczesnego otwierania zbyt wielu kart w przeglądarce, by później gubić się wśród nich? Użytkownikom Firefoksa pomoże tu Panorama, ale z czystym Chrome jest gorzej. Pomóc może Spaces, rozszerzenie dla przeglądarki Google'a, które pozwala uporządkować codzienną pracę z zasobami Internetu. Zorganizowanie tematycznie podobnych kart w grupy pozwala również zaoszczędzić zasoby sprzętowe.

Rozszerzenie jest tak samo użyteczne podczas pracy, co w trakcie zakupów internetowych, czy zwykłego surfowania po WWW. Założenia Spaces są bardzo proste – dodatek skupia się na grupach podobnych tematycznie kart, które zostają uruchomione w oddzielnych oknach przeglądarki. Takie rozwiązanie pomaga kontrolować liczbę jednocześnie otwartych witryn, co w sposób znaczący przekłada się na zmniejszenie zużywanych przez przeglądarkę zasobów. Użytkownik może również mieć pewność, że w danym oknie znajdują się wyłącznie te karty, które w mniejszy lub większy sposób odnoszą się do danego zagadnienia.

Obraz

Póki co Spaces nie oferuje niestety synchronizacji pomiędzy urządzeniami, co jest sporą wadą rozszerzenia. Użytkownik dostaje do dyspozycji jedynie możliwość eksportu oraz importu z pliku tekstowego. Dodatek pozwala jednak na przenoszenie konkretnych kart pomiędzy grupami. Funkcja ta okazuje się być niezwykle przydatna, gdy np. podczas pracy trafimy na ciekawą stronę internetową poświęconą rozrywce. Można ją wówczas w bardzo prosty sposób przydzielić do konkretnej grupy z poziomu aktualnie wybranej.

Obraz

Rozszerzenie jest godne polecenia głównie ze względów praktycznych. Osobom intensywnie korzystającym z zasobów Sieci, często zdarza się zapominać o wyłączaniu na bieżąco nieużywanych kart. Przekłada się to negatywnie na zużywane przez przeglądarkę zasoby. Spaces pozwala ograniczyć liczbę otwartych kart oraz zwiększa ogólną czytelność. Rozszerzenie można pobrać bezpośrednio z Chrome Web Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)