Mobilny Windows wiecznie żyw: wzrost popularności i zapowiedzi Microsoftu

Mobilny Windows wiecznie żyw: wzrost popularności i zapowiedzi Microsoftu

Mobilny Windows wiecznie żyw: wzrost popularności i zapowiedzi Microsoftu
16.06.2017 14:50

Mobilnego Windowsa miała czekać śmierć spowodowana brakiem zainteresowania deweloperów, użytkowników oraz samego producenta, czyli Microsoftu, który ostatnio priorytetem obdarzył konkurencyjnego Androida i iOS-a. Mimo tego udziały okienek na smartfonach wzrosły. Stracił za to Android i to już zauważalnie.

Firma Kantar dostarczyła danych dotyczących sprzedaży smartfonów w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Przeglądając wyniki dla krajów europejskich nie będziemy zaskoczeni – swoją pozycję umacnia Android, stara się go gonić iOS, a Windows ponownie zalicza spadki i to dość bolesne, osiągając na wybranych rynkach udziały poniżej 1%.

Sytuacja inaczej wygląda w USA, bowiem tam udziały mobilnych okienka wrosły do 1,6%. Nie jest to wynik odczuwalnie lepszy od zeszłorocznego 1,3%, ale Microsoftowi udało się przyciągnąć nowych klientów. Warto tutaj zauważyć, że ci klienci wybrali platformę ze znacznie uboższym sklepem z aplikacjami i platformę, która zeszła na drugą pozycję w priorytetach samego Microsoftu. Mimo tego sięgnęli oni po smartfony z Windowsem. Spory spadek zaliczył Android, mając w z zeszłym roku 67,6% rynku, w tym już 61,7%. Użytkowników Androida przejął głównie iOS, osiągając 36,5% udziałów (rok temu miał 30,7%).

350201218054055873

Czyżby to skutek ostatnich zapowiedzi i przecieków spod znaku CShell z nowym Continuum? Ponoć ma to być urządzenie tak niezwykłe, że nie jesteśmy wstanie sobie tego wyobrazić. Ryan Gavin, dyrektor Microsoft ds. urządzeń Surface, w wywiadzie udzielonym dla Business Insider, stwierdził, że następny smartfon nie będzie przypominał tego co znamy i jak obecnie postrzegamy smartfony. Microsoft chce wprowadzić innowacje i wydać coś nowego.

Nowy smartfon Microsoftu mający być produktem mogącym konkurować z najlepszymi, a nawet mogący być lepszym, został już wcześniej wspomniany przez szefa Microsoftu. Satya Nadella poinformował, że jego firma nie zamierza porzucać rynku smartfonów i dalej będzie produkować tego typu urządzenia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)