Mobilny Windows wiecznie żyw: wzrost popularności i zapowiedzi Microsoftu

Mobilny Windows wiecznie żyw: wzrost popularności i zapowiedzi Microsoftu

16.06.2017 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mobilnego Windowsa miała czekać śmierć spowodowana brakiem zainteresowania deweloperów, użytkowników oraz samego producenta, czyli Microsoftu, który ostatnio priorytetem obdarzył konkurencyjnego Androida i iOS-a. Mimo tego udziały okienek na smartfonach wzrosły. Stracił za to Android i to już zauważalnie.

Firma Kantar dostarczyła danych dotyczących sprzedaży smartfonów w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Przeglądając wyniki dla krajów europejskich nie będziemy zaskoczeni – swoją pozycję umacnia Android, stara się go gonić iOS, a Windows ponownie zalicza spadki i to dość bolesne, osiągając na wybranych rynkach udziały poniżej 1%.

Sytuacja inaczej wygląda w USA, bowiem tam udziały mobilnych okienka wrosły do 1,6%. Nie jest to wynik odczuwalnie lepszy od zeszłorocznego 1,3%, ale Microsoftowi udało się przyciągnąć nowych klientów. Warto tutaj zauważyć, że ci klienci wybrali platformę ze znacznie uboższym sklepem z aplikacjami i platformę, która zeszła na drugą pozycję w priorytetach samego Microsoftu. Mimo tego sięgnęli oni po smartfony z Windowsem. Spory spadek zaliczył Android, mając w z zeszłym roku 67,6% rynku, w tym już 61,7%. Użytkowników Androida przejął głównie iOS, osiągając 36,5% udziałów (rok temu miał 30,7%).

Obraz

Czyżby to skutek ostatnich zapowiedzi i przecieków spod znaku CShell z nowym Continuum? Ponoć ma to być urządzenie tak niezwykłe, że nie jesteśmy wstanie sobie tego wyobrazić. Ryan Gavin, dyrektor Microsoft ds. urządzeń Surface, w wywiadzie udzielonym dla Business Insider, stwierdził, że następny smartfon nie będzie przypominał tego co znamy i jak obecnie postrzegamy smartfony. Microsoft chce wprowadzić innowacje i wydać coś nowego.

Nowy smartfon Microsoftu mający być produktem mogącym konkurować z najlepszymi, a nawet mogący być lepszym, został już wcześniej wspomniany przez szefa Microsoftu. Satya Nadella poinformował, że jego firma nie zamierza porzucać rynku smartfonów i dalej będzie produkować tego typu urządzenia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)