Wykład o Wikipedii i Wikimedia Polska

Strona główna Aktualności

O autorze

Jutro w Rzeszowie odbędzie się wykład i dyskusja o Wikipedii, jednej z największych na świecie baz wiedzy.

Podczas spotkania padną odpowiedzi na wiele interesujących pytań. W jaki sposób Wikipedia znalazła się w pierwszej piętnastce najczęściej odwiedzanych serwisów internetowych? Jakie rozwiązania techniczne pozwalają jej wytrzymać miliony odsłon dziennie? Kto stoi za jej sukcesem oprócz milionów wolontariuszy codziennie dodających i uzupełniających treści Wikipedii i jej mniej znanych sióstr? Kto i w jaki sposób może pomóc w jej rozwijaniu?

Imprezę organizuje Koło Naukowe Wolnego i Otwartego Oprogramowania KOS działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wykład poprowadzi Bogumił Cieniek, jeden z administratorów Wikipedia Polska.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w spotkaniu. Wykład rozpocznie się jutro (wtorek 15 kwietnia) o godz. 18.40, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (sala 145A).

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieOdcisk palca w dowodzie osobistym. Wszyscy będziemy brać przykład z Władimira Putina