r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wysłanie listu bez wychodzenia z domu? Nowa usługa Poczty Polskiej budzi wątpliwości

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Poczta Polska uruchomiła usługę wysyłania listów poleconych przy pomocy komputera, bez potrzeby składania wizyty w oddziale. Jest to efekt pracy Poczty nad platformą Envelo. Oprócz tego pojawiła się także możliwość utworzenia tzw. Konta Zaufanego, którego funkcjonowanie budzi jednak pewne wątpliwości i stawia skuteczność nowej usługi pod znakiem zapytania.

Do nadania listu poleconego wystarczy teraz rejestracja w serwisie Envelo, określenie rodzaju przesyłki (do wyboru zwykła, polecona oraz polecona z potwierdzeniem odbioru). Treść listu można załączyć jako plik PDF lub skorzystać z udostępnionego edytora tekstu. Oferta jest tym bardziej interesująca, że według zapewnień Grzegorza Świdwińskiego za usługę nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty (minimalna cena to 4,20 zł netto – tak samo jak w oddziale poczty). Ponadto w zależności od woli nadawcy, może on otrzymać bezpłatnie potwierdzenie nadania i odbioru w postaci pliku PDF.

Tym, co zwróciło naszą uwagę jest wypowiedź dotycząca Konta Zaufanego. Jego istotą jest uwierzytelnienie swojej tożsamości poprzez wizytę w oddziale Poczty Polskiej. Usługę opisywano zaś jako dającą możliwość wysyłania listów bez wychodzenia z domu. Z drugiej strony prezes zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe powiedział: posiadacze Konta Zaufanego zyskają dostęp do naszej kolejnej nowości, czyli neolistu elektronicznego.

r   e   k   l   a   m   a

Dowiedzieliśmy się, że do wysłania neolistu konieczne jest potwierdzenie swojej tożsamości na poczcie czyli de facto utworzenie Konta Zaufanego. Jednocześnie takiej wizyty nie wymaga ponoć wysłany z Envelo list. To, co czyni całą sytuację niedorzeczną jest fakt, że każdy list wysyłany za pośrednictwem Envelo nosi nazwę neolist.

Najlepszą weryfikacją sprawności funkcjonowania nowej usługi będzie zapewne czas i doświadczenia klientów, jednak biorąc pod uwagą niską przejrzystość informacji już na etapie publikacji materiałów prasowych, trudno być nastawionym entuzjastycznie wobec efektów pracy Poczty Polskiej nad innowacyjnymi usługami.

Aktualizacja

Skontaktował się z nami dział PR platformy Envelo rzucając nieco więcej światła na oferowaną usługę. Najważniejsza informacja dotyczy braku konieczności tworzenia Konta Zaufanego w celu wysłania za pośrednictwem Envelo neolistu oraz neolistu poleconego. Konto Zaufane, które poszerza zaś możliwości Envelo o wysłanie neolistu elektronicznego, czyli elektroniczny, znakowany czasem list wysyłany między użytkownikami Konta Zaufanego. Cieszy nas, że dział PR zdecydował się wyjaśnić mało przejrzyste informacje, które uzyskaliśmy wczoraj i mamy nadzieję, że komunikacja w firmie będzie funkcjonowała coraz lepiej.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.