Wywiad - growy rekord Guinessa

Strona główna Aktualności

O autorze

Odwiedzający tegoroczne Poznań Game Arena mogli nie tylko zobaczyć tajemniczą osobę w koszulce Gamikaze zasiadającą na środku kompleksu targowego z padem w garści w wygodnym fotelu i próbującą pobić rekord Guinessa w jak najdłuższym szarpaniu w FPS-a, ale również osobiście jej pomóc. Był to Piotr "Razgriz" Wysocki z zaprzyjaźnionej z nami ekipy PGL, któremu jak wiemy rzecz się udała - ustanowił on nowy rekord. Po prostu musieliśmy wypytać Piotra o kulisy całego przedsięwzięcia, szczególnie po reakcjach, które wzbudziło w czytelnikach doniesienie o sukcesie akcji.

Na wstępie zwyczajowo poprosimy o kilka słów o sobie, Piotrze.
Nazywam się Piotr Wysocki, zwykle w grach można mnie spotkać pod nickiem Razgriz, albo Raz. Jestem studentem pierwszego roku Automatyki i Robotyki. Głównie interesuję się muzyką - gram trochę na gitarze i na basie. Czasem gramy ze znajomymi w zespole, ale bez stałego składu. Latem bawię się w żeglarstwo sportowe. Nie trzeba chyba mówić, że moją pasją jest granie w gry wideo.

Działam w PGL, czyli Polish Gaming League - to mała grupka osób zajmująca się organizacją turniejów w gry kompetytywne. Robimy to trochę z przypadku, trochę z pasji, lecz głownie dlatego, że po prostu chce nam się ruszyć dupska z domu i zrobić coś dla ludzi. Obecnie można nas spotkać na każdej większej imprezie poświęconej gamingowi.

Skąd w ogóle pomysł na bicie rekordu, jak do tego doszło?
To inicjatywa polskiego Microsoftu. Początkowo zaproponowano bicie rekordu Barthowi [Bartosz, brat Piotra – przyp.], ponieważ sporo już w tym kraju zrobił dla Halo, jednak on uważa, że nie dałby rady i zaproponował, żebym ja spróbował. Nie trzeba było prosić dwa razy.

Co trzeba było zrobić, aby się zgłosić?
Mieć nerwy ze stali i odrzucić w młodości sen, gdyż sen jest oznaką słabości.

Jaki był twój wynik i jaki był poprzedni?
Poprzedni wynik to 24 godziny i 4 minuty, mój to dokładnie 25:59:59:52. Timer zatrzymał się troszkę za wcześnie, ale chyba wszyscy wiedzą, że domyślnie chodziło o równe 26 godziny.

[image source="Galerie/Inne/Poznan_Game_Arena_2009_-_Rekord_Guinessa_-_Piotr_Razgriz_Wysocki:22975" mode="normal"]

Dlaczego do bicia rekordu wybrałeś Halo 3: ODST?
Przede wszystkim dlatego, że szczerze z całego serca kocham serię Halo. Do tego jest to gra, w której dzieje się na tyle dużo, żeby nie umrzeć z nudów przez 26h. Ponadto kryje się za tym szczypta marketingu - wszakże to gra, która niedawno wylądowała na półkach i jest kontynuacją flagowego tytułu Microsoftu.

W jaki sposób się przygotowywałeś?
Liczyłem na to, że przed całą imprezą zdołam się porządnie wyspać, ale nawet to się nie udało. Przystąpiłem do próby z marszu.

1 3
© dobreprogramy