XLaunchpad XLaunchpad 1.16

Strona główna Windows Akcesoria Rozszerzenia i powłoki pulpitu
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

XLaunchpad to darmowa aplikacja przynosząca do systemu Windows centrum unieruchomienie powstałe na wzór Launchpada znanego z systemu Mac OS X Lion.

Aplikacja nie oferuje zbyt wielu funkcji, a jej głównym zadnieniem jest zrządzanie dostępem do zainstalowanych w systemie lokalizacji i programów. XLaunchpad wyświetla na całym pulpicie listę skrótów do aplikacji, którą można dowolnie modyfikować za pomocą metody przeciągnij i upuść. By uruchomić program XLaunchpad wystarczy udać się do ikonki dostępnej w zasobniku systemowym, kliknąć dwukrotnie na pulpit lub skorzystać z skrótu klawiszowego F12.

Z poziomu ustawień programu użytkownik może m. in. wyłączyć automatyczny start z systemem Windows, włączyć tryb pełnoekranowy, zmienić tryb animacji pojawienia się aplikacji, wybrać wielkość marginesów, ikonek czy ikon w linii, ukryć napisy pod ikonkami czy dodać XLaunchpad do menu kontekstowego systemu.

Wśród innych ciekawych funkcji dostępnych w XLaunchpad znajdziemy m. in. obsługę wielu monitorów, możliwość ustawienia własnego tła pulpitu z opcją artystycznego rozmycia grafiki czy dodania skrótu "wyślij do..." dostępnego w menu kontekstowym systemu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!