XLaunchpad 1.16

Strona główna Windows Akcesoria Rozszerzenia i powłoki pulpitu
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

XLaunchpad to darmowa aplikacja przynosząca do systemu Windows centrum unieruchomienie powstałe na wzór Launchpada znanego z systemu Mac OS X Lion.

Aplikacja nie oferuje zbyt wielu funkcji, a jej głównym zadnieniem jest zrządzanie dostępem do zainstalowanych w systemie lokalizacji i programów. XLaunchpad wyświetla na całym pulpicie listę skrótów do aplikacji, którą można dowolnie modyfikować za pomocą metody przeciągnij i upuść. By uruchomić program XLaunchpad wystarczy udać się do ikonki dostępnej w zasobniku systemowym, kliknąć dwukrotnie na pulpit lub skorzystać z skrótu klawiszowego F12.

Z poziomu ustawień programu użytkownik może m. in. wyłączyć automatyczny start z systemem Windows, włączyć tryb pełnoekranowy, zmienić tryb animacji pojawienia się aplikacji, wybrać wielkość marginesów, ikonek czy ikon w linii, ukryć napisy pod ikonkami czy dodać XLaunchpad do menu kontekstowego systemu.

Wśród innych ciekawych funkcji dostępnych w XLaunchpad znajdziemy m. in. obsługę wielu monitorów, możliwość ustawienia własnego tła pulpitu z opcją artystycznego rozmycia grafiki czy dodania skrótu "wyślij do..." dostępnego w menu kontekstowym systemu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
akirak   2 #5 08.06.2018 14:25

Polecam alternatywę WinLaunch

betmariss   6 #4 21.02.2015 05:55

Faktycznie instalator zawiera adware, AVG mi zablokował. Nie zauważyłam, żeby z tego powodu nie zainstalował się w pełni. Wydaje się działać prawidłowo. Ogólnie program wydaje się bardzo przyjemny. Szybki, estetyczny, prosty w obsłudze, nie obciąża systemu, wygodny i ergonomiczny.

msnet   23 #3 08.12.2014 16:22

Wygląda ciekawie, ale głowy nie urywa.

  #2 27.08.2013 16:03

@Anonim (niezalogowany): widać biedny producent i dorzuca adware do instalatora (własnego nie asystenta vortalu DB)

  #1 27.08.2013 11:24

Commodo antywirus wykrywa mi ze jakieś badziewie chce się instalować typu paski wyszukiwania. Niezgadzający się na instalacje tych pasków program nie instaluje się cały i tym samym nie działa (przynajmniej na XP). Nie ma znaczenia czy pobiorę z "pobierz program" czy "linki bezpośrednie" zawsze jest tak samo.