r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

XPExplorer – Windows 10 DPI Fix 2.2

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

XPExplorer – Windows 10 DPI Fix to niewielka aplikacja służąca do poprawy działania systemowego mechanizmu skalowania. Jeżeli użytkownik napotkał w systemie miejsca z rozmytym tekstem i nieczytelnymi fontami, może zastosować ten niewielki program do naprawienia tego problemu.

Aplikacja jest niezwykle prosta w użyciu, wystarczy ją pobrać, a następnie uruchomić. W jej oknie znajdziemy ustawienia pozwalające na zmianę sposobu skalowania w systemie Windows 10. Zamiast domyślnego, który może nieprawidłowo wyświetlać niektóre fonty, użytkownik może użyć metody znanej z Windows 8.1, a następnie wybrać poziom skalowania: 100%, 125%, 150%, 175% a nawet 200%. Oprócz tego aplikacja dopuszcza ustawianie wartości pośrednich, choć nie ma gwarancji, że wszystkie aplikacje zostaną do niej dopasowane.

Po zatwierdzeniu zmian konieczne jest ponowne uruchomienie komputera. Od tego momentu system korzysta ze zmodyfikowanego skalowania, które powinno poprawnie wyświetlać wszystkie fonty, także w oknach przystawek systemowych (np. menadżer urządzeń). W razie potrzeby użytkownik może w dowolnym momencie przywrócić domyślne skalowanie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Niewyraźny tekst, rozmyte okna? Poprawiamy skalowanie w Windows 10

20
06.10.2015  •  Łukasz Tkacz

Wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości to ogromna zaleta, która znacznie zwiększa czytelność tekstu. Dotyczy to nie tylko smartfonów czy tabletów, ale również laptopów i monitorów do komputerów stacjonarnych. Niestety, czasami zawodzi system, a Windows 10 ma pewne problemy ze skalowaniem niektórych okien. Na szczęście istnieje na to rada. Jeżeli posiadamy laptopa z matrycą bardzo popularnej przekątnej 15,6” i rozdzielczości Full HD, to albo będziemy stosować ją bez żadnych zmian, albo wykorzystamy skalowanie: dla niektórych osób elementy wyświetlane na ekranie mogą być już zbyt małe, co…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.