XPExplorer – Windows 10 DPI Fix 2.2

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

XPExplorer – Windows 10 DPI Fix to niewielka aplikacja służąca do poprawy działania systemowego mechanizmu skalowania. Jeżeli użytkownik napotkał w systemie miejsca z rozmytym tekstem i nieczytelnymi fontami, może zastosować ten niewielki program do naprawienia tego problemu.

Aplikacja jest niezwykle prosta w użyciu, wystarczy ją pobrać, a następnie uruchomić. W jej oknie znajdziemy ustawienia pozwalające na zmianę sposobu skalowania w systemie Windows 10. Zamiast domyślnego, który może nieprawidłowo wyświetlać niektóre fonty, użytkownik może użyć metody znanej z Windows 8.1, a następnie wybrać poziom skalowania: 100%, 125%, 150%, 175% a nawet 200%. Oprócz tego aplikacja dopuszcza ustawianie wartości pośrednich, choć nie ma gwarancji, że wszystkie aplikacje zostaną do niej dopasowane.

Po zatwierdzeniu zmian konieczne jest ponowne uruchomienie komputera. Od tego momentu system korzysta ze zmodyfikowanego skalowania, które powinno poprawnie wyświetlać wszystkie fonty, także w oknach przystawek systemowych (np. menadżer urządzeń). W razie potrzeby użytkownik może w dowolnym momencie przywrócić domyślne skalowanie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!