Xbox One X: oto najlepiej zapowiadające się gry na wyłączność

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Na targach E3 miała miejsce premiera najnowszego Xbox One X, czyli najmocniejszej konsoli w historii. Przy okazji zaprezentowano listę 44 nowych gier, z czego 22 to produkcje na wyłączność. Oto najciekawsze z nich.

Crackdown 3

Trzecia część demolki otwartego świata zapowiada się intrygująco, choć. tak jak poprzednie odsłony, jest to gra akcji utrzymana w konwencji science fiction. Bohaterem jest rządowy agent Jaxon, którego zadaniem jest walka z przestępczością. Wcielając się w niego, będziemy próbować utrzymać porządek w fikcyjnym mieście. A jeżeli sytuacja wymknie się spod kontroli, zawsze możemy obrócić metropolię w zgliszcza – i to w bardzo efektowny sposób. Ponadto dostajemy możliwość kooperacyjnych kampanii oraz zupełnie nowy tryb multiplayer. W grę pogramy w rozdzielczości 4K. Premiera Crackdown 3 zapowiedziana jest na 7 listopada.

Cuphead

Dwuwymiarowa gra akcji utrzymana w stylu przedwojennych kreskówek Disneya. Cuphead oferuje tryb pojedynków jeden na jeden. Z czasem zdobywać będziemy nowe umiejętności oraz ekwipunek niezbędny do dalszego poznawania świata. Malowanym animacjom z epoki towarzyszyć będzie jazzu z lat 30. W grę zagramy od 29 września.

Forza Motorsport 7

Twórcy gry obiecują, że siódma część będzie najbardziej zaawansowaną grą wyścigową w historii. Potwierdzeniem tego mają być liczby: rozdzielczość 4K, 60 klatek na sekundę czy rendering w HDR. Do dyspozycji dostaniemy m.in. ponad 700 samochodów, w tym nowe Porsche 911 GT2 RS, tryb zmiennej pogody oraz ponad 200 tras. Tak jak w poprzedniej części, wizualnie nowa Forza Motorsport prezentuje się rewelacyjnie. Gra trafi do sklepów 7 października.

Ori and the Will of the Wisps

Ori and the Will of the Wisps to kontynuacja bardzo ciepło przyjętej przygodowej platformówki Ori and the Blind Forest. O nowym tytule na razie nie wiemy zbyt wiele. Twórcy zdradzili jedynie, że Ori, chcąc odkryć swoje przeznaczenie, wyjdzie z lasu Nibel. Oglądając zwiastun, można mieć pewność, że znowu będzie piękne, i to w 4K. Szata graficzna poprzedniczki, jej grywalność oraz doskonale dobrana muzyka to już cechy charakterystyczne produkcji od Moon Game Studios, dlatego w przypadku Ori and the Will of the Wisps można zaryzykować stwierdzenie, że będzie podobnie. Data premiery nie została jeszcze ujawniona

Sea of Thieves

Sea of Thieves jest to przygodowa gra akcji, dzięki której będziemy mogli przemierzać oceany w poszukiwaniu skarbów. Oczywiście, każdy korsarz wie, że powodzenie misji zależne jest od współpracy. Dlatego twórcy gry zaoferowali nam rozbudowany tryb wieloosobowy – każdym okrętem steruje prawdziwy gracz, z którym możemy zawierać przymierze bądź stoczyć pojedynek. Producenci wspominają, że w trakcie rozgrywki będziemy mogli natknąć się na niezamieszkałe wyspy, potwory, a także mityczne stworzenia. Gra oferować będzie rozdzielczość 4K. Sea of Thieves zostanie wydana na początku 2018 roku.

State of Decay 2

State of Decay 2 survivalowa gra akcji o zombie. Tak jak w pierwszej części, akcja toczy się w postapokaliptycznym otwartym świecie. Oprócz walki z zombie, żeby przetrać w tych niesprzyjających warunkach, będziemy zmuszeni m.in. gromadzić zapasy. Nowością jest tryb multiplayer, dający możliwość wspólnej rozgrywki maksymalnie czterem graczom. Prowadząc ocalałych, z czasem zdobywać będziemy nowe umiejętności, wewnątrz grupy obserwować będziemy mogli także rozwój relacji międzyludzkich. Szata graficzna przedstawiająca amerykańską prowincję jest dopracowana, a wszytko to uzupełnia rozdzielczość 4K. Premiera gry zapowiedziana jest na wiosnę 2018 roku.

Super Lucky’s Tale

Super Lucky’s Tale to zręcznościowa gra platformowa przeznaczona dla praktycznie dla każdej grupy wiekowej. Żeby odzyskać Book Of Ages, wcielimy się w postać lisa, któremu pomagać będzie jego siostra. Czarnym charakterem będzie oczywiście Jinx. Stylistyka przypomina tę znaną z poprzedniej części, stąd różnice pod względem szaty graficznej są minimalne, choć w tym przypadku zagramy w rozdzielczości 4K. Premiera gry zapowiedziana na 7 listopada.

Tacoma

Tacoma, czyli przygodowa gra akcji, która przenosi nas na stację kosmiczną. Wcielamy się w rolę Amy Ferrier, która zostaje wysłana z misją odzyskania ważnych informacji. Na miejscu okazuje się, że poprzedni zespół został ewakuowany. Żeby rozwikłać zagadkę ich zniknięcia, będziemy musieli korzystać z ukrytych wskazówek, które rozlokowane są po całej stacji kosmicznej. Ci, którzy grali w Gone Home, czyli ostatnią grę autorstwa Fullbright, powinni wiedzieć, czego się spodziewać. Oczywiście grać będziemy mogli w 4K. Premiera gry zapowiedziana jest na 2 sierpnia.

Spośród zestawu 22 gier na wyłączność wybraliśmy jedynie 8 tytułów, które już teraz zasługują na uwagę. Na tym tle Playstation prezentuje się zdecydowanie lepiej. W swoim portfolio ma wiele mocnych pozycji, czego niestety zabrakło Xboksowi. I chyba argument, że Xbox One X jest najmocniejszą maszyną w swojej klasie, może być niewystarczający.

© dobreprogramy