reklama

Xbox One nie został zaprojektowany do stania w pionie

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Jakiś już czas temu Microsoft uzmysławiał konsolowcom, że Xboksa One nie projektowano przede wszystkim po to to, aby się podobał, a w głównej mierze jego spore rozmiary mają na celu ograniczyć ewentualne problemy z przegrzewaniem. Wygląda na to, że doświadczenie wyniesione z rozwiązywania przez lata kłopotów z Xboksem 360 znajdzie odzwierciedlenie w jeszcze jednym fakcie — konsoli nie postawimy na boku, w pionie. Znaczy pewnie się tak zrobić da, ale wtedy na własną odpowiedzialność.

Sporo się swojego czasu mówiło o tym, że poprzednia konsola Microsoftu rysowała płyty i choć w większości przypadków chodziło o poruszenie sprzętem, kiedy coś z nośnika odtwarzał, albo wręcz zmianę jego pozycji, producenci dużo się w temacie nasłuchali od użytkowników. Teraz problemu nie będzie. Oficjalnie projektanci w ogóle nie brali pod uwagę, że Xbox One może robić coś innego niż grzecznie leżeć niedaleko telewizora. Badania wykazały, że tak właśnie konsole spoczywają u około 80% graczy, więc nikt nie upewniał się, iż czytnik będzie sprawnie działał także w pionie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić