Xiaomi Mi6 i Mi6 Plus – co wiemy przed premierą topowego Chińczyka

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Premierę LG G6 i Samsunga Galaxy S8 mamy już za sobą, a więc teraz większość przecieków będzie najpewniej dotyczyła Xioami Mi6. Topowy smartfon z Chin ma szansę być najlepszą alternatywą dla wspomnianych modeli, zarówno dzięki niższej cenie, jak i konkurencyjnej specyfikacji.

Poprzednik, czyli Mi5, wydany został w kilku wariantach, różniących się taktowaniem procesora, ilością RAM i pamięci na dane użytkownika. Podobny zabieg ma być zastosowany także w Mi6. Na rynku mają pojawić się dwie podstawowe wersje. Obie wysoką wydajność będą zapewniać dzięki Snapdraganowi 835, a więc układowi znanemu chociażby z Samsunga Galaxy S8 skierowanego na rynek amerykański. Zależnie od wersji otrzymamy różne taktowanie, mocniejsza zaoferować ma 2,45 GHz.

Topowy Mi6 będzie jednym z najwydajniejszych smartfonów na rynku. Użytkownicy dostaną do dyspozycji aż 6 GB RAM i 128 GB na dane. W tańszym i mniej wydajnym wariancie znajdziemy 3 GB RAM-u i 64 GB pamięci – nadal są to zatem wartości spełniająca wymagania większości użytkowników, nawet tych bardziej zaawansowanych. Ciekawie zapowiadają się kamery: mocniejsza wersja ma mieć główną kamerę o rozdzielczości aż 30 MP (co wydaje się jednak umiarkowanie prawdopodobne), słabsza wersja to już 12 MP. Każdy model będzie posiadał aparat 8 MP na przodzie.

Xiaomi MI6 ma mieć zredukowaną szerokość ramek, najpewniej na wzór Mi MIX lub Galaxy S8. Spodziewać można się większego wyświetlacza, ale Mi6 ma mieć 5,15 cala w rozdzielczości Full HD. W związku z tym albo otrzymamy wyjątkowo kompaktowe urządzenie, albo ramki nie będą jednak równie smukłe jak najnowszym smartfonie Samsunga. Niestety Xiaomi w swych zapędach do kopiowania Apple, może zdecydować się na usunięcie minijacka. Na pocieszenie dostaniemy wodoodporną obudowę i funkcję bezprzewodowego ładowania. Jeśli chodzi o akumulatory, to topowa edycja ma mieć 4000 mAh, ta mniej topowa już 3200 mAh.

Oprócz Mi6, zostanie zaprezentowana jego większa wersja – Mi6 Plus. Względem mniejszego brata, dostaniemy 5,7-calowy ekran Full HD. Całość będzie napędzana Snapdragonem 835, użytkownik będzie mógł korzystać 6 GB RAM i 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Z tyłu umieszczona ma być kamera 12 MP składająca się z dwóch obiektywów. Przecieki mówią o akumulatorze 4050 mAh lub 4500 mAh, z czego ten drugi wydaje się bardziej prawdopodobny.

Cała rodzina Mi6 będzie działać pod kontrolą Androida 7.0 Nougat, uzupełnionego jedną z najlepszych nakładek, czyli MIUI. Premiera ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu. Xiaomi Mi6 z 6 GB RAM i 128 GB ma kosztować w Chinach około 1800 zł. W Polsce cena będzie wyższa, ale nie przekroczy 2400-2500 złotych. Przypominamy, że za Galaxy S8 musimy zapłacić 3500 zł, a więc Mi6 będzie sprzedawany w sporo atrakcyjniejszej cenie. Zainteresowani topowym smartfonem z Chin?

© dobreprogramy