Yandex.Disk Yandex.Disk

Strona główna Android Akcesoria Przechowywanie w chmurze
Pobierz program
lub zeskanuj:

Yandex.Disk to aplikacja kliencka dysku chmurowego firmy Yandex. Za pomocą programu można przesyłać pliki na konto w yandexowej chmurze, pobierać je i zarządzać nimi, a także przeglądać je również bez połączenia z internetem.

Aplikacja jest prosta w obsłudze, ma intuicyjny interfejs wykonany zgodnie z wytycznymi Material Design. Pliki widoczne na ekranie głównym są pogrupowane w trzech kategoriach: Wszystkie, Zdjęcia oraz Dostępne offline, co ułatwia zarządzanie plikami.

W aplikacji pliki możemy grupować w folderach, kopiować je, zmieniać nazwę, pobierać na urządzenie mobilne i udostępniać je za pomocą androidowego mechanizmu dzielenia się treściami. Znajdziemy w niej również wyszukiwarkę plików, a także charakterystyczny dla Material Design duży przycisk, który służy do przesyłania plików. Pozwala on zrobić i przesłać zdjęcie, wybrać zdjęcie z pamięci urządzenia i wgrać je na Dysk Yandex, stworzyć nowy folder plików, pobrać pliki z urządzenia lub z innych aplikacji, np. Zdjęć Google. Dla osób dbających o prywatność przewidziano zaś możliwość ograniczenia dostępu do aplikacji za pomocą kodu PIN.

Podobnie jak inne aplikacje tego typu, Yandex.Disk oferuje możliwość automatycznego przesyłania zdjęć do chmury. To ustawienie domyślnie jest włączone i zezwala na transfer plików zarówno przez Wifi, jak też przez internet mobilny. W ustawieniach programu można szybko wyłączyć ten mechanizm.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!