Z myślą o urządzeniach przenośnych powstaje gra MacGyver

Strona główna Aktualności

O autorze

Z telewizyjną stacją Polonia 1, która przeszło dwadzieścia lat temu pojawiła się na ekranach telewizorów, wielu dorosłych obecnie graczy ma zapewne bardzo ciepłe wspomnienia. Nie mówię wcale o ciągnącej się przez setki odcinków telenoweli Maria, ale przede wszystkim o poświęconym tematowi świata elektronicznej rozrywki programowi Escape, kreskówce Gigi o chłopcu uganiającym się za śnieżnobiałą bielizną czy bohaterskich wyczynach Drużyny A. Stąd Pierce'a Brosnana będą zawsze kojarzyć z Detektywa Remingtona Steele'a, zaś Richarda Deana Andersona z roli zaradnego MacGyvera, potrafiącego zrobić cuda ze spinacza i sreberka po gumie do żucia. Ten ostatni powróci niebawem w grze przygotowywanej na urządzenia przenośne.

FairPlay Media szykuje projekt na sprzęty z systemami Android oraz iOS, licząc na to, że rozejdzie się jak świeże bułeczki. Będziemy mieli do czynienia z ręcznie rysowaną przygodówką, dziełem stylizowanym na animowany komiks. Bohater popularnego serialu z dawnych lat wciąż jest doskonale rozpoznawalny, ale niestety nie ujrzymy na malutkich ekranach podobizny aktora, który odgrywał niegdyś agenta Fundacji Phoenix. Z myślą o młodszych graczach projekt MacGyvera jako postaci został zmieniony.

Charakterystyczna fryzura na tzw. czeskiego piłkarza pozostała, lecz poza tym Mac będzie wizualnie raczej nie do skojarzenia z obecnie ponad 60-letnim już Andersonem. Szkoda, widać jednak, że twórcy nie chcą liczyć wyłącznie na sentyment, lecz spróbują zarazem dotrzeć do możliwie najszerszego grona odbiorców. Stąd zapewne kuracja odmładzająca, stylowa skórzana kurtka i nowoczesny smartfon w dłoni. Miejmy nadzieję, że w podręcznej torbie znajdziemy pełno ciekawych przedmiotów do wykorzystania, a przy okazji rozwiązywania kolejnych zagadek czegoś się nauczymy.

Serial MacGyver dorobił się siedmiu sezonów i dwóch filmów pełnometrażowych. Pojawił się w ramówkach stacji w przeszło 70 krajach i do tej pory gdzieniegdzie stale emitowany jest w powtórkach. Gra powstaje w porozumieniu z twórcą postaci Lee Zlotoffem. Jeżeli okaże się popularna, niewykluczone są kolejne jej odsłony. Część zysków ze sprzedaży zostanie przekazanych na MacGyver Foundation, organizacji zajmującej się rozwiązywaniem problemów świata i wspieraniem osób mogących się do tego czynnie przyczyniać. Na razie nie poznaliśmy daty premiery produktu.

© dobreprogramy

Komentarze