r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zamiast 404 archiwalna kopia strony: Wayback Machine dostępne dla Chrome'a

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Jedną z najciekawszych nowości, jakie zaprezentowane zostały w ramach Test Pilot, czyli programu testów eksperymentalnych funkcji w Firefoksie, była integracja przeglądarki z usługą Wayback Machine. Wciąż jednak funkcja ta nie trafiła do stabilnego wydania. Korzystać z niej można jednak już między innymi w Google Chrome.

Rozszerzenie Wayback Machine jest już bowiem dostępne w sklepie z rozszerzeniami dla Chorme’a. Oznacza to, że z dobrodziejstw Wayback Machine można także z powodzeniem wykorzystywać w Vivaldim. Nie jest ono jednak w aktualnej wersji kompatybilne z Operą.

Program umożliwia zastąpienie stron z komunikatem o błędzie 404, 408, 410, 451, 500, 502, 503, 504, 509, 520, 521, 523, 524, 525, i 526. Jeżeli użytkownik trafi na adres, gdzie z różnych powodów witryna nie może zostać wyświetlona, to rozszerzenie zaproponuje mu wczytanie kopii przechowywanej w bazie Internet Archive. Oczywiście będzie to możliwe tylko wtedy, kiedy pod danym adresem kiedykolwiek w ogóle znajdowała się jakaś strona, a dopiero później została usunięta.

r   e   k   l   a   m   a

Sprawdzić skuteczność rozszerzenia można na przygotowanej przez Internet Archive witrynie testowej. Nie ma wątpliwości, że bywa ono przydatne. W ostatnim czasie pisaliśmy o mankamentach programu Test Pilot. Jak widać na ślamazarności Mozilli korzysta konkurencja.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.