reklama

Zapowiedziano Baldur's Gate I & II Enhanced Edition

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Gracze przyzwyczaili się już do praktyki wydawania w usprawnionej - przynajmniej graficznie - formie klasycznych produkcji sprzed lat, ale niewielu chyba spodziewało się odrestaurowania tak kultowej serii jak Baldur's Gate. Tymczasem Overhaul Games, w porozumieniu z Atari oraz firmą Wizards of the Coast, a także przy bliskiej współpracy twórców pierwowzorów, szykuje reedycje obu części uznanego RPG. Pojawią się one w cyfrowej formie na PC, lecz niewykluczone są także inne platformy. Wiadomo niemniej, że obsługi padów raczej nie będzie.

W skład zestawów Enhanced Edition poszczególnych części wejdą także dodatki do nich - Opowieści z Wybrzeża Mieczy w przypadku pierwszej odsłony sagi oraz Tron Bhaala do drugiej. Projekty oparte są o mocno zmodyfikowaną technologię Infinity Engine. Deweloperzy pozostają wiernymi izometrycznemu ukazaniu akcji w 2D. Ścieżka muzyczna się nie zmieni, nagrane będą do tego porcje świeżych dialogów. Co ciekawe, powinny działać zapisane stany gier z oryginalnych wersji...

Mamy spodziewać się nowych treści, stworzonych specjalnie dla uwspółcześnionych odsłon obu tytułów, jak również wsparcia dla fanowskich modyfikacji. Całość oparta będzie wciąż o zasady systemu Advanced Dungeons & Dragons w drugiej edycji. Premiera odświeżonego Baldur's Gate latem. Przybliżona nawet data debiutu usprawnionej kontynuacji nie została na razie podana.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama