Nowe przygody w świecie Baldur's Gate jeszcze w tym roku, ale nie trzecia część

Nowe przygody w świecie Baldur's Gate jeszcze w tym roku, ale nie trzecia część

09.01.2015 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dobie popularności odświeżania klasycznych gier, zespół Beamdog całkiem nieźle poradził sobie z obiema częściami RPG Baldur's Gate, wypuszczając na komputery oraz urządzenia przenośne usprawnione wersje Enhanced Edition obu hitów. Fani wypatrują trzeciej części serii, ale na nią jeszcze poczekają. Na razie ekipa ma w planach przygodę łączącą wątki pierwszej i drugiej odsłony sagi. Nowy produkt zadebiutuje w tym roku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

O projekcie roboczo zwanym Adventure Y mówiło się już od jakiegoś czasu, teraz jednak potwierdzono zarówno przybliżony termin premiery, jak też fakt, że naprawdę chodzi o grę rozwijającą historię Baldur's Gate. Nieco wzorem ostatniego Borderlands, będzie to tzw. pre-sequel, czyli fabularnie tytuł opowiadać ma dzieje znanych bohaterów między akcją z pierwowzoru oraz kontynuacji. Beamdog zapewnia, iż niesłychanie zaskoczy fanów, pokazując, co jeszcze można wycisnąć z mocno podstarzałego Infinity Engine.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Prace idą szybko, bo produkt wykorzystuje głównie lokacje i postacie z poprzednich gier, upiększając wszystko tylko nieco graficznie. Do tego dojdzie jednak nowy interfejs użytkownika, co sugerowałoby niezależną grę raczej, niż także obecnie możliwy płatny dodatek. Na razie na szczegółowe informacje wciąż musimy poczekać, próbując co najwyżej wysnuwać wnioski na podstawie kontrolowanego wycieku zdjęć z projektu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Trzeci Baldur to tymczasem wciąż zagadka. Z jednej strony w ciągłej gotowości do realizacji projektu jest studio Obsidian Entertainment, myślące stale o podjęciu się ponownej próby jego przygotowania (ponoć w 2008 roku pod skrzydłami Atari już miała ruszać produkcja, lecz zabrakło pieniędzy). Z drugiej to Beamdog opiekuje się marką, jednak w dalszej perspektywie czasu zespół ma zamiar zerwać z dotychczasowymi swoimi dokonaniami i poświęcić czas na coś zupełnie świeżego. Przebąkuje już o tajemniczym Project: Beartrap na całkowicie nowym silniku, czymś niespotykanym...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)