Zapowiedziano odświeżoną wersję kultowej gry Icewind Dale

Zapowiedziano odświeżoną wersję kultowej gry Icewind Dale

Zapowiedziano odświeżoną wersję kultowej gry Icewind Dale
02.09.2014 10:56

Wydawanie odświeżonych wersji starszych gier staje się coraz popularniejsze. Po cieszącej się sporą popularnością Baldur's Gate Enhanced Edition, przyszedł czas na kolejną kultową produkcję – Icewind Dale.

W odświeżoną edycję Icewind Dale zagramy na komputerach z Windows i OS X oraz na urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem, niestety nie wiadomo nic o wersji na Windows Phone. W Icewind Dale: Enhanced Edition znajdziemy tą samą zawartość co w oryginalnej wersji, dodatkowo dostaniemy sześć rozszerzonych zadań, 60 nowych przedmiotów, rasę półorków, a także dodatki Heart od Winter i Trials of the Luremaster. Dużą zaletą będzie międzyplatformowy multiplayer. Pojawi się też nowy znacznie łatwiejszy poziom trudności, przeznaczony dla osób, które głównie chcą poznać historię przedstawioną w tej grze.

Icewind Dale: Enhanced Edition Announcement Trailer

Producent podał wymagania Icewind Dale: Enhanced Edition, w produkcję zagramy na komputerze wyposażonym w procesor Intel Core 2 Duo i kartę graficzną obsługującą DirectX 9.0c oraz posiadającym 2 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Natomiast w przypadku urządzeń mobilnych wymagany jest minimum iOS 5.1 lub Android 4.0 oraz 2 GB wolnego miejsca. Twórcy zapowiedzieli, że gra pojawi się kiedy będzie gotowa.

Wydany w 2000 roku Icewind Dale, dzisiaj uważany jest za kultową grę należącą do gatunku RPG. Historia przestawiona w tej produkcji rozgrywa się w tytułowej Dolinie Lodowego Wichru. Fabuła w Icewind Dale jest liniowa, a nacisk został położony na eksplorację. W podstawowej wersji znajdziemy 12 oddzielnych obszarów z około 15 poziomami lochów każdy, które przemierzy wraz z własną drużyną, po drodze walcząc z antycznym złem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)