Zapowiedziano odświeżoną wersję kultowej gry Icewind Dale

Zapowiedziano odświeżoną wersję kultowej gry Icewind Dale02.09.2014 10:56
Zapowiedziano odświeżoną wersję kultowej gry Icewind Dale

Wydawanie odświeżonych wersji starszych gier staje się coraz popularniejsze. Po cieszącej się sporą popularnością Baldur's Gate Enhanced Edition, przyszedł czas na kolejną kultową produkcję – Icewind Dale.

W odświeżoną edycję Icewind Dale zagramy na komputerach z Windows i OS X oraz na urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem, niestety nie wiadomo nic o wersji na Windows Phone. W Icewind Dale: Enhanced Edition znajdziemy tą samą zawartość co w oryginalnej wersji, dodatkowo dostaniemy sześć rozszerzonych zadań, 60 nowych przedmiotów, rasę półorków, a także dodatki Heart od Winter i Trials of the Luremaster. Dużą zaletą będzie międzyplatformowy multiplayer. Pojawi się też nowy znacznie łatwiejszy poziom trudności, przeznaczony dla osób, które głównie chcą poznać historię przedstawioną w tej grze.

Icewind Dale: Enhanced Edition Announcement Trailer

Producent podał wymagania Icewind Dale: Enhanced Edition, w produkcję zagramy na komputerze wyposażonym w procesor Intel Core 2 Duo i kartę graficzną obsługującą DirectX 9.0c oraz posiadającym 2 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Natomiast w przypadku urządzeń mobilnych wymagany jest minimum iOS 5.1 lub Android 4.0 oraz 2 GB wolnego miejsca. Twórcy zapowiedzieli, że gra pojawi się kiedy będzie gotowa.

Wydany w 2000 roku Icewind Dale, dzisiaj uważany jest za kultową grę należącą do gatunku RPG. Historia przestawiona w tej produkcji rozgrywa się w tytułowej Dolinie Lodowego Wichru. Fabuła w Icewind Dale jest liniowa, a nacisk został położony na eksplorację. W podstawowej wersji znajdziemy 12 oddzielnych obszarów z około 15 poziomami lochów każdy, które przemierzy wraz z własną drużyną, po drodze walcząc z antycznym złem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)