Zatrzymani w Grecji twórcy ArmA wychodzą za kaucją

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Ivan Buchta oraz Martin Pezlar z tworzącego gry studia Bohemia Interactive, którzy będąc na urlopie w Grecji zostali aresztowani pod zarzutem szpiegostwa (nieoficjalnie mówi się o zbieraniu materiałów do strzelanki ArmA III) powinni odetchnąć z wielką ulgą — wyjdą za kaucją oraz będą mogli powrócić do Czech. Przetrzymywani byli przez władze ponad 4 miesiące i liczyć musieli się nawet z 2 dekadami życia za kratkami. Na szczęście do tego nie doszło.

Przypomnijmy, że Czesi wpadli w tarapaty po tym, jak służby mundurowe wyspy Lemnos, gdzie znajduje się jedna z baz wojskowych, znalazły u nich przedstawiające ją zdjęcia i nagrania wideo. W sprawę uwolnienia deweloperów włączyli się fani gier Bohemii, a potem także czeskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, czego rezultatem jest wolność odzyskana za 10 tysięcy euro (na dwóch). Grecy czekają na przelew, a mężczyźni na bilety na powrót do domu...

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji