Zenwalk Linux 4.2

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się nowa wersja ciekawej dystrybucji Linuksa stworzonej na bazie Slackware. Zenwalk Linux (dawniej znany jako Minislack), jest lekkim i szybkim systemem nastawionym na obsługę multimediów.

Zenwalk Linux 4.2 działa na jądrze w wersji 2.6.18.6, serwerze Xorg 7.1.1 i oferuje lekkie środowisko graficzne XFCE. Najważniejszą nowością w tym wydaniu jest Zenpanel, panel konfiguracyjny ułatwiający pracę z tym systemem. Prócz tego znajdziemy w nim odświeżony wygląd środowiska, nowy czytnik RSS i wtyczkę do menedżera plików pozwalającą na łatwiejsze przeszukiwanie katalogów. Odświeżony instalator posiada teraz łatwiejszy w użyciu program do partycjonowania, pomocny szczególnie dla początkujących.

Zenwalk Linux występuje w dwóch wersjach, pełnej zajmującej 400MB i mniejszej, pozbawionej graficznych aplikacji, ale zajmującej tylko 230MB. Więcej informacji o tym systemie na stronie twórców.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji