ZoneAlarm Extreme Security ZoneAlarm Extreme Security 15.8.26.18228

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

ZoneAlarm Extreme Security to rozbudowany pakiet zabezpieczający komputer przed wirusami i innymi zagrożeniami z sieci. W jego skład wchodzi zaawansowany moduł antywirusowy, zapora sieciowa, moduły do dbania o prywatność użytkownika, oraz kilka innych narzędzi wspomagających ochronę systemu operacyjnego.

Program nie zabiera zbyt dużo zasobów systemowych i w dodatku jest lekki, szybki i niezwykle prosty w obsłudze. Wbudowany moduł antywirusowy wykrywa, blokuje i błyskawicznie usuwa wirusy, aplikacje szpiegowskie, konie trojańskie, robaki, boty i rootkity. Oprócz tego zapobiega infekcji wirusa na poziomie jądra systemowego (kernel) oraz posiada możliwość przeprowadzenia dokładnej analizy behawioralnej, w celu wykrycia różnych szkodników na komputerze.

Na szczególną uwagę zasługuje wbudowana, dwukierunkowa zapora sieciowa. Monitoruje wszystkie podejrzane aplikacje instalowane na dysku twardym i zatrzymuje wszystkie ataki i infekcje, które zostają omijane przez wbudowaną ochronę antywirusową. Oprócz tego zapewnia skuteczną ochronę systemu i zwiększa bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Zatrzymuje włamania i różne ataki z sieci, a dzięki włączonej funkcji Stealth Mode, stajemy się niewidzialni dla hakerów.

ZoneAlarm Extreme Security został wyposażony w moduł Anti-Phising, który chroni przed fałszywymi wiadomości otrzymywanymi drogą elektroniczną e-mail. Poza tym pakiet ZoneAlarm zapewnia też dodatkowe bezpieczeństwo podczas pobierania różnych plików i programów z internetu. W razie wykrycia zagrożenia, informuje o tym użytkownika. Wersja ta została rozbudowana o moduł ochrony przed keyloggerami, ochronę rodzicielską, system antyspamowy, a także komponent do przyśpieszania systemu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy pakiet (Antywirus, firewall), przejrzyste menu, moduł Anti-Phising, skuteczna zapora
Propozycja instalacji dodatkowego paska narzędzi oraz podmiana strony startowej, nie za dobry antywirus, brak języka poslskiego
ocena użytkownika
10.02.2014 03:54 • Recenzja do wersji 12.0.121.000

Jest to jeden z niewielu pakietów dostępnych za darmo. Posiada skuteczną zaporę systemową jak również moduł Anti-Phising, który blokuje zainfekowane wiadomości drogą mailową. Ochrona w czasie rzeczywistym stoi na przyzwoitym poziomie. Program można sobie ustawić po swojemu bo ilość opcji jest zadowalająca. Reguły firewall'a można sobie z powodzeniem wedle własnych preferencji poustawiać. Posiada fajny wygląd menu. Nie przytłacza użytkownika i co dla mnie jest plusem nie wygląda tak jak znacząca większość czyli z tzw. ,,kaflami" Modern GUI. Aktualizacja bazy wirusów jest dosyć częsta. Nie miałem problemów z używaniem tego softu jak chodzi o sprawy techniczne.

Co do wad, no cóż, powiem szczerze, że antywirus zaimplementowany do programu nie powala na kolana, zdarza mu się wykryć coś ale pewności nie można mieć znaczącej, że wykryje wszystko więc można się śmiało zaopatrzyć w dodatkowy skaner na żądanie jak np. Malwarebytes bądź Dr.Web CureIt.
Proponowane przy instalacji dodatki ja podmiana strony startowej jak również dodatkowy toolbar można łatwo odznaczyć ale jest to o tyle niefajne ze strony Check Point, że jest to bardzo drobnym maczkiem napisane i ktoś kto specjalnie się nie wpatruje nie znajdzie miejsca gdzie można odznaczyć to dziadostwo. Problemem jest nie tyle to, że owe dodatki są zainstalowane ale to, że gdy są to program wykorzystuje o wiele więcej zasobów RAM i procesora. Nie ma mowy wtedy o lekkości. Gdy jednak nie posiadamy zainstalowanych ,,bonusów" to program całkiem przyzwoicie pracuje i można powiedzieć, że za ciężki nie jest.
Rzadko też pojawiają się kolejne wersje programu w stosunku do konkurencji.

Jeśli ktoś chce to jako minus opcjonalnie może dołożyć brak języka polskiego ale z podstawową wiedzą w zakresie języka angielskiego powinien sobie poradzić a jeśli zdarzy się chwila zwątpienia co oznacza dany wyraz można skorzystać ze słownika co powoduje, że program posiada jakobyś walory naukowe.

Brak polskiego menu jak również również propozycja instalacji dodatków tak naprawdę nie przeszkadza a można sobie z tym poradzić. Dla chcącego nic trudnego jak mawiają niektórzy. Co prawda antywirus do najlepszych nie należy ale jakoś daje sobie rady przy wsparciu firewalla.
Twórcy równie dobrze mogli by pokusić się o zmianę silnika skanującego z obecnego na inny.
Wygląd jest menu jest znośny ale nie było by źle gdy by został zmieniony na inny, od nowości mamy zaszczyt oglądać to samo ale jak wiadomo co za dużo to niezdrowo.

Ocena: ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall otrzymuje ode mnie 4/5

Zachęcam do skorzystania z tego mało popularnego aczkolwiek całkiem fajnego i skutecznego pakietu!

Szybki skan, firewalle, wykrywalność
Czasami oporna aktualizacja, brak polskiej wersji
ocena użytkownika
02.08.2012 15:22 • Recenzja do wersji 10.2.073.0

Zainstalowałem ten pakiet, pierwsza moja myśl - "Kolejny pakiet zrobiony dla picu". Otóż nie! ZoneAlarm Free Antyvirus + Firewall jest naprawdę wyśmienitym programem, dwa firewalle zdecydowanie wyróżniają ten program od innych. Nie gryzie się z COMODO, co dla niektórych użytkowników także jest ważne. Skanowanie ogólnie jest dobre - szybkie, wykrywalność wirusów także jest na dobrym poziomie. Niestety brak polskiej wersji i oporna aktualizacja to jedyne (według mnie) minusy tego programu.


Serdecznie polecam. :-)