r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zotero 5.7

Strona główna Windows Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe

Zotero to darmowe narzędzie do zarządzania bibliografią. Pozwala na katalogowanie materiałów i organizowanie ich w biblioteki, a także na cytowanie wybranych dokumentów w edytorze tekstu. Zotero stanowi doskonałe rozwiązanie dla badaczy, którzy szukają przyjaznego oprogramowania pomocnego w przygotowywaniu i pisaniu tekstu naukowego.

Galeria programu

Zotero pozwala na importowanie praktycznie każdego rodzaju plików: dokumentów w formacie .pdf, zdjęć, plików audio lub video, a nawet zrzutów ekranu stron internetowych. Za pośrednictwem wybranych rozszerzeń Zotero umożliwia importowanie dokumentów z poziomu przeglądarki bezpośrednio do programu. Pracę z programem można kontynuować niezależnie od urządzenia po założeniu konta w bibliotece umieszczonej w chmurze, którą można następnie zsynchronizować z programem. Zotero automatycznie indeksuje zawartość biblioteki, dzięki czemu odnalezienie konkretnego dokumentu nie stanowi problemu.

Zotero pozwala na oznaczanie dokumentów za pomocą etykiet i powiązań. Możliwe jest także edytowanie informacji dotyczących dokumentu oraz dodawanie powiązanych z nim notatek. Wtyczka Zotero do edytorów tekstu pozwala na wstawianie cytatów w jednym z wielu dostępnych stylów cytowania. Style cytowania wykorzystywane w Zotero są formatowane w edytorze CSL, w związku z czym istnieje możliwość sformatowania specyficznego stylu cytowania. Stworzoną w Zotero bibliotekę oraz notatki można eksportować do wielu formatów, w tym do BibLaTeX-a, BibTeX-a, Endnote'a XML, RIS-a czy RDF-a.

Uwaga!

Darmowy dostęp do biblioteki w chmurze pozwala na przechowywanie maksymalnie 300 MB danych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Programy dla studentów: jakie narzędzia bibliograficzne wybrać?

33
OPROGRAMOWANIE 10.11.2017 | Magdalena Łachacz (Prynne)

Pisanie tekstu naukowego nie ma w sobie niczego z romantycznych uniesień pięknego umysłu. Jest raczej wdzięcznym tematem do narzekań, do zadawania sobie pytań o zasadność przedstawiania pracy pisemnej w celu uzyskania dyplomu lub okazją do snucia planów o zostaniu buntownikiem z wyboru i rzuceniu wszystkiego. Prawdą jednak jest, że praca: licencjacka, magisterska czy doktorska oznacza po prostu badanie pewnego przedmiotu za pomocą określonych narzędzi. O ile z przedmiotem badań musimy poradzić sobie sami – z uporem Alana Turinga, czy z pasją Alexandra von Humboldta – o tyle w kwestii narzędzi…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
GreenHorn   4 #1 12.11.2017 06:52
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.