r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

abcFaktury 17.11.7

Strona główna Windows Firma Programy do fakturowania
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

abcFaktury to program do fakturowania, z możliwością wystawiania wszystkich typów dokumentów handlowych, not, dokumentów walutowych, a także drukowania paragonów i faktur na drukarkach fiskalnych. abcFaktury może drukować na drukarkach komunikujących się protokołami Posnet, Thermal, Novitus, Elzab i Farex.

Galeria programu

Uwaga! Od 1 stycznia 2018 r. wprowadzony zostaje obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT i przesyłaniu jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Program abcFaktury jest przygotowany na te zmiany i pozwala na wygenerowanie plików JPK-VAT, JPK-FA.

abcFaktury obsługuje wszystkie rodzaje faktur: VAT, proforma, WNT, marża, RR, zaliczki, korekty, faktury zaliczkowe i zakupowe, rachunki, paragony i noty księgowe, odsetkowe i korygujące. Mamy tu kilka szablonów faktur do wyboru oraz edytor pozwalający na ich dowolne modyfikowanie oraz tworzenie własnych, jest też możliwość umieszczania na dokumentach własnego loga i znaku wodnego. Faktury można przypisywać do kategorii i przechowywać w drzewie.

Przy fakturach walutowych program sam pobiera kursy walut i informacje o tabeli NBP. Faktury można wystawiać po polsku, angielsku, niemiecku, francusku, rosyjsku oraz dwujęzyczne. Obsługa not obejmuje księgowe, odstetkowe i korygujące. Program daje możliwość umieszczenia loga na dokumentach oraz znaku wodnego. Dodatkowo wprowadzona została weryfikacja w GUS, CEiDG, VIES, w tym możliwość instalacji modułu czynnego podatnika VAT w Polsce jak i Unii Europejskiej

abcFaktury pozwala wygodnie obsługiwać sprzedaż dzięki specjalnemu oknu szybkiej sprzedaży (POS). Program może współpracować z kasami fiskalnymi i czytnikami kodów kreskowych. Nie zabrakło możliwości prowadzenia bazy kontrahentów i gromadzenia w nich szczegółowych informacji o klientach, także z indywidualnymi cennikami, rabatami, kredytami kupieckimi i terminami płatności. Dostępne produkty i świadczone usługi można spisać w prostym indeksie. Wszystkie dane są automatycznie zabezpieczane w kopiach zapasowych.

Faktury, zamówienia i dokumenty magazynowe można importować w różnych obsługiwanych formatach. Eksport jest możliwy między innymi do programów księgowych, jak Comarch Optima, Insert (Rachmistrz, Rewizor), Wapro Fakir, R2KSIĘGA i inne.

Program jest dostępny za darmo dla firm wystawiających do 10 dokumentów miesięcznie. Bez ograniczeń zaś kosztuje tylko 49 złotych netto rocznie. Aktualizacje programu i wsparcie techniczne dla użytkowników są darmowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
DeI_ete   4 #36 07.12.2017 09:40

@hmm (niezalogowany): Proszę zaznaczyć że są to programy różniące się od siebie główną cechą jaką jest natywna aplikacja instalowana lokalnie na komputerze z lokalną bazą danych na tym urządzeniu (abcFaktury), a aplikacją Online (Systim), która oczywiście też ma fajne funkcjonalności, natomiast użytkownik godzi się na udostępnianie informacji poza swoją firmę ;)

  #35 05.12.2017 16:30

szczerze mówiąc bardzo przyjazdy program, interfejs przyjemny, kolory nie są rażące, obsługa bez zastrzeżeń - nic się nie zacina, na razie błędu nie przyuważyłem. Daje rade ten program, aczkolwiek obecnie pobrałem jeszcze inny program do faktur -> https://www.systim.pl/faktury-online.php bo znalazłem w google i ten program ogólnie z opisu też wydaje się spoko, nawet postestowałem i jest zbliżony do tego wyżej. Spoko programy teraz są, aż ciężko się zdecydować na konkretny.

DeI_ete   4 #34 30.11.2017 14:07

@łUKASZ ES (niezalogowany): Przy importowaniu archiwum w abcFaktury po prawej stronie mamy do zaznaczenia ptaszek "Importuj dokumenty handlowe" prawdopodobnie był odznaczony.

DeI_ete   4 #33 30.11.2017 14:05

@kata_mrowka (niezalogowany): Myślę że dużą szansą jest rozpakowanie pliku do katalogu stworzonego ręcznie. Efektem jest rozpakowanie archiwum do podkatalogu. Proszę spróbować rozpakować archiwum np. bezpośrednio na pulpit. Program, który Państwo posiadają powinien sam utworzyć katalog, który następnie należy wskazać w abcFaktury. W przypadku dalszych problemów prosimy o kontakt z działem technicznym. Postaramy się pomóc!

  #32 30.11.2017 11:38

@DeI_ete: WITAM, przy przenoszeniu danych z fitFaktura przeniosłasie tylko baza danych kontrahentow, nie ma bazy wystawianych dokumentow z temtego programu, jak to mozna odzyskac?

  #31 29.11.2017 16:23

@DeI_ete: co znaczy podano nieprawidłowy plik BSXFIT(002)! konwersja została pomyslnie zakończona!!!!!!! natomiast przy zamienieniu na ten plik archiwum z fit faktury i wklejeniu go do abcfaktury pojawia mi sie ten błąd!!!!

DeI_ete   4 #30 29.11.2017 15:09

Niedługo zostanie udostępniona dodatkową funkcjonalność w postaci edycji JPK :)

Autor edytował komentarz w dniu: 29.11.2017 15:14
DeI_ete   4 #29 29.11.2017 14:46

@annakb (niezalogowany): Jest taka możliwość. Można to zrobić w następujący sposób:
1. Otwieramy fakturę w walucie obcej
2. Klikamy "Drukuj"
3. Otwiera się okno podglądu wydruku
4. W lewym dolnym rogu okna wybieramy "Opcje wydruku"
5. Zaznaczamy ptaszek "Pokazuj podsumowanie VAT-u w PLN"

  #28 28.11.2017 16:59

Witam.
Czy jest możliwe umieszczenie na fakturze Vat walutowej np. EURO pozycji z wyliczonym podatkiem vat w walucie PLN?

DeI_ete   4 #27 24.11.2017 11:48

Z okazji Black Friday (Czarny Piątek) abcFaktury możecie złapać za jedyne 14,70 zł netto/rok. Promocja dostępna w naszym sklepie (sklep.binsoft.pl) z kodem rabatowym: CZARNYPIATEK
PROMOCJA ważna: 24/26.11.2017. Program do faktur bez limitu na rok!

Autor edytował komentarz w dniu: 24.11.2017 12:01
DeI_ete   4 #26 21.11.2017 16:18

@edytaw (niezalogowany): Z uwagi na pojawiające się komentarze z opóźnieniem (użytkowników niezalogowanych) sugerujemy inną formę komunikacji (zwłaszcza w sprawach pilnych). Live chat, telefon, e-mail do firmy BinSoft zakładka kontakt. Odpowiadając natomiast na pytanie:

Odwrotne obciążenie wybieramy z poziomu okna faktury, "Sposób rozliczenia" umiejscowiony pod "Statusem dokumentu" > "Rozliczenie VAT przez nabywce (Odwrotne obciążenie)
Udostępniony zrzut ekranu: http://bit.ly/2Aj5LUh

  #25 18.11.2017 13:26

witam jak wystawić fakturę z odwrotnym obciążeniem pilne....

DeI_ete   4 #24 09.11.2017 08:24

@dziubson: XP nie wspieramy ale mamy informację że w wielu przypadkach działa prawidłowo. Odpowiadając na sugestie:
1. Staramy się aby nasze programy były jak najbardziej otwarte na użytkownika, a co za tym idzie przejdź proszę do MENU programu > Słowniki > Jednostki > "Dodaj jednostkę" :)
2. W większości przypadków gdzie można wpisać dane firmy (również własnej) dodajemy przycisk "G". Automatycznie wówczas program pobiera dane z centralnej bazy GUS/CEiDG.

Masz rację na początku programy sprzedażowe wymagają trochę ustawień, na szczęście to tylko same początki :)

dziubson   1 #23 08.11.2017 23:35

@DeI_ete: Dzięki, bardzo przydatne rozwiązanie dla jednoosobowych działalności. Na plus wygląd i działanie oprogramowania i że działa na systemie XP , konkurencyjne dla rozwiązań w chmurze. U znajomego miałem dylemat ze względu na używany OS zmuszony byłbym iść w rozwiązanie webowe. Do poprawy jedynie podpowiedzi w chmurkach po pierwszym uruchomieniu bo zlewają się z tłem (np. listą dokumentów itp) i wpływa że oprogramowanie jest nieczytelnie.
Moje spostrzeżenia i sugestie:

1. Przydałoby się domyślnie dodanie do słownika jednostki , jeszcze jednej jednostki - Mg - -
Megagram gdyż jest ona standardową jednostką stosowaną w praktyce i przepisach prawnych dotyczących recyklingu do określania ilości odpadów. https://pl.wikipedia.org/wiki/Megagram

2. Testowo zrobiłem migracje - jest ok, zaimportowałem znajomemu dokumenty, kontrahentów, towary od roku 2012 do IX.2017 -
do szczęścia przydałoby się jeszcze importowanie/migracja danych firmy do zakładki Zarządzenie/ustawienia firmy/ w tym logo i starych ustawień z FITFaktury. Osobiście od lat mu nie pomagałem bo wszystko działało a teraz będę musiał wszystko przeklinać aby miał "tak Jak zawsze" :-)

Autor edytował komentarz w dniu: 08.11.2017 23:51
  #22 08.11.2017 21:27

DeI_ete: Mam sytuację, że odbiorca usługi nie jest zarazem jej płatnikiem. Czy istnieje możliwość wystawienia takiej fv, aby były widoczne dane jednego jak i drugiego?
I jeszcze: czy istnieje możliwość wygenerowania KPiR, rejestrów sprzedaży i zakupów VAT. No i jak wygenerować JPK_VAT?

  #21 08.11.2017 19:24

witam, dziękuję za odpowiedź zastanawiam się nad zakupem mpfaktura aczkolwiek nauczyłam się abc jest bardzo sympatyczny przejrzysty. Mam jeszcze pytanie jak w abc wystawić odwrotne obciążenie

  #20 07.11.2017 16:58

DeI_ete za ten import danych z FitF nie jedna osoba przejdzie na Wasze rozwiązania. Oby tak dalej.

DeI_ete   4 #19 07.11.2017 14:42

Szanowni Państwo,
dziękujemy za miłe słowa oraz prośby o pomoc. Dostaliśmy dużą dawkę motywacji, a co za tym idzie miło nam poinformować o zakończeniu prac nad IMPORTEM DANYCH z programu Fit Faktura. Już teraz możesz zaimportować z archiwum; kontrahentów, towary oraz faktury pobierając najnowszą wersję abcFaktury pod adresem: http://bit.ly/2yDS29W
Pomocne informację z instrukcją znajdziesz w artykule "Import danych z programu Fit Faktura" pod adresem: http://abcfaktury.binsoft.pl/import-danych-z-programu-fit-faktura

Autor edytował komentarz w dniu: 07.11.2017 15:57
DeI_ete   4 #18 06.11.2017 08:39

@kkx18: dziękuję za wyjaśnienenie :)

DeI_ete   4 #17 06.11.2017 08:38

@Marzena01 (niezalogowany): Nie wiem czy udało się dobrze Pani przeczytać informację w oknie logowania. Program JASNO opisuje i nawet pomaga zarejestrować wersję DARMOWĄ automatycznie uzupełniając klucz. Bez tej rejestracji działa przez 30 dni bez limitu dokumentów. Po rejestracji DARMOWEJ pozwala na wystawienie 10 w miesiącu. Jeżeli komuś zależy na wersji bez limitu, można go odblokować na rok za całe 49 zł netto/rok.

Autor edytował komentarz w dniu: 06.11.2017 11:50
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.