AbiWord 3.0 już z GTK+ 3.x i mnóstwem poprawek

AbiWord 3.0 już z GTK+ 3.x i mnóstwem poprawek

AbiWord na Nokii N9 — monkeyiq.blogspot.com
AbiWord na Nokii N9 — monkeyiq.blogspot.com
14.10.2013 11:49

AbiWord, otwartoźródłowy, wieloplatformowy edytor tekstu z bardzo długim życiorysem, obsługujący format plików ODF, po intensywnych pracach został wydany w wersji 3.0. Program pojawił się 1 grudnia 1998 roku jako część AbiSuite, ale przeszedł w ręce społeczności kiedy jego oryginalny wydawca przestał zajmować się tworzeniem oprogramowania. Poprzednie stabilne wydanie programu, oznaczone 2.8.6, datowane jest na czerwiec 2010 roku.

AbiWord na Nokii N9 — monkeyiq.blogspot.com
AbiWord na Nokii N9 — monkeyiq.blogspot.com

Najważniejsze w nowym AbiWordzie jest wprowadzenie wsparcia dla biblioteki GTK+ 3.x (warto tu wspomnieć, że przedwczoraj wydana została jej wersja 3.10.1). Poza tym edytor zyskał znacznie poprawiony system obsługi wielu języków oraz podwójne buforowanie grafik umieszczonych w dokumentach, dzięki czemu nie ma już problemów z mruganiem ekranu, kiedy są wyświetlane. Pełna lista poprawek nie została jeszcze opublikowana na stronie projektu, ale wiadomo już, że będzie bardzo długa.

Na serwerach FTP dostępny jest już kod źródłowy AbiWorda 3.0. Na razie nie wiadomo kiedy pojawi się kompilacja dla Windows. Na razie z naszej bazy programów można pobrać wersję 2.8.6. Dla OS X niezmiennie dostępna jest jedynie wersja 2.5.4.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)