ACDSee Canvas 14 — atrakcyjne publikacje, również techniczne

ACDSee Canvas 14 — atrakcyjne publikacje, również techniczne

13.06.2012 15:33, aktualizacja: 13.06.2012 17:59

W naszej bazie programów pojawiła się prawdziwa gratka dla profesjonalnych projektantów, którym zależy na tworzeniu atrakcyjnych wizualnie planów i wszelkiego rodzaju publikacji — świeżo wydany Canvas 14 firmy ACDSee.

Canvas to kompleksowe oprogramowanie do tworzenia profesjonalnych i efektownych elementów graficznych, animacji, prezentacji, map oraz ilustracji, który kładzie nacisk na precyzję. Canvas stanowi doskonałe narzędzie dla inżynierów, naukowców, grafików i innych specjalistów, którym zależy na tworzeniu przyciągających oko publikacji o charakterze technicznym, planów czy prezentacji. Program pozwala na tworzenie zarówno specjalistycznych ilustracji technicznych do umieszczenia w większych projektach, jak i profesjonalnych dokumentów gotowych do druku lub publikacji jako strony Internetowe dzięki narzędziom pozwalającym na kontrolę układu strony i typograficznym.

Canvas umożliwia też modelowanie obiektów trójwymiarowych oraz wspomaga przy projektowaniu i tworzeniu projektów w aplikacjach CAD, ktorych pliki jest w stanie importować. Program oferuje możliwość importowania i szybkiego łączenia także innych elementów (teksty, animacje, zdjęcia), tworząc przy tym profesjonalny, gotowy do publikacji dokument. Oprócz tego posiada przydatne, podobne do tych znanych z pakietów CAD narzędzia do precyzyjnego rysowania elementów i ilustracji technicznych, a także tworzenia schematów blokowych oraz dynamicznych wykresów i tabel.

Warto również zwrócić uwagę na możliwości programu w zakresie kartografii, które zapewnia moduł GIS. Program ma możliwość importu specjalistycznych danych zapisanych w powszechnie stosowanych w tej dziedzinie formatach (specjalnie przygotowane bitmapy, SHP, E00, RT1, SDTS, pliki tekstowe Garmina itp.), dobór odpowiednich jednostek i parametrów wizualizacji. Wersja z GIS jest o 200 dolarów droższa.

Przy okazji prezentacji tego programu warto wspomnieć kilka słów o jego historii. Canvas powstał w roku 1987 i wraz z Illustratorem (który skończył w marcu 25 lat), AutoCAD-em, 3ds Max (skończy 22 lata i podobnymi wywołał rewolucję w dziedzinie publikacji cyfrowych. Pierwsze wersje Canvas dostępne były jedynie dla komputerów Macintosh, 5 lat po premierze program doczekał się pierwszego wydania dla Windows. Canvas był ponadto pierwszym programem, który łączył elementy wektorowe, tekst i grafiki rastrowe z możliwościami projektowania układu stron.

Wersję próbną Canvas 14 można pobrać z naszej bazy programów w dziale Programy -> Grafika -> Skład publikacji DTP.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)