Acer: produkcja sprzętu spadnie, a ceny pójdą w górę

Acer: produkcja sprzętu spadnie, a ceny pójdą w górę
Źródło zdjęć: © Boston Globe via Getty Images | Boston Globe
Karolina Kowasz

01.06.2021 14:14

Ciągłe niedobory na rynku półprzewodników zapowiadają coraz większe problemy. Acer poinformował, że z powodu zaistniałej sytuacji znacząco zmniejszyły się możliwości produkcyjne firmy. Przewiduje się, iż sytuacja potrwa do końca drugiego kwartału w przyszłym roku.

Zgodnie z doniesieniami Guardiana, Acer ma spore problemy z pozyskaniem chipów do nowej serii laptopów, które powinny trafić do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku. Tiffany Huang poinformowała, że głównym powodem tego stanu jest pandemia, która doprowadziła do przejścia wielu osób w tryb pracy zdalnej. Ta ostatnia zaś wymusiła zakup dodatkowego sprzętu celem zapewnienia odpowiedniej ilości urządzeń niezbędnych do pracy i nauki.

Huang przekazała Guardianowi, że Acer został zmuszony do zmiany swojego portfolio sprzedażowego. Firma skupia się obecnie bardziej na urządzeniach dedykowanych do pracy zdalnej oraz nauki, ograniczając produkcję laptopów dla graczy.

Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez Gartner, niedobór półprzewodników utrzyma się co najmniej do drugiego kwartału 2022 roku. Mając to na uwadze, należy się spodziewać, że ceny wielu urządzeń wzrosną, o czym mówi także Acer. Zapotrzebowanie na sprzęt nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, więc przy niedoborach komponentów pewne jest, że ceny będą cały czas rosnąć.

Nie są to pierwsze doniesienia tego rodzaju. Już w marcu informowaliśmy o ciężkiej sytuacji w jakiej znaleźli się producenci sprzętu. Dodatkowo na wzrost cen mają wpływ również boty zakupowe, które mnożą się na rozmaitych serwisach aukcyjnych oraz w sklepach internetowych. Ich celem jest skupowanie produktów jak najtaniej, umożliwiając ich właścicielom łatwy zarobek poprzez dalsze odsprzedanie produktów po zawyżonych cenach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)