Adblock Plus nie dla użytkowników Pale Moona

Adblock Plus nie dla użytkowników Pale Moona04.08.2015 13:07
Adblock Plus nie dla użytkowników Pale Moona
Redakcja

Użytkownicy przeglądarki internetowej Pale Moon mają powody do zmartwienia. Ostatnie wersje popularnego rozszerzenia do blokowania reklam i elementów śledzących, jakim jest Adblock Plus, nie działają w niej prawidłowo. Wszystkiemu winne są pozostałości po starych wersjach Firefoksa, na których bazuje projekt Pale Moon. Autorzy sugerują wykorzystanie alternatyw.

Na oficjalnym forum przeglądarki możemy dowiedzieć się, że dodatek został wpisany na czarną listę – powodem są coraz częściej zgłaszane przez użytkowników problemy z kompatybilnością i Adblock Plus nie powinien być używany z Pale Moonem 25 i nowszymi jego wersjami. Nasz redakcyjny test pokazał, że ABP nadal można zainstalować, niemniej na interfejsie nie wyświetla się jego ikona, nie można jej też w żaden sposób dodać, a domyślnie rozszerzenie nie uruchamia żadnych filtrów.

350140192457516993

Autorzy projektu sugerują wykorzystanie innych rozwiązań: uBlocka, a także Adblock Latitude, który jest forkiem ABP stworzonym z myślą o Pale Moonie. Głos w sprawie zabrał także autor dodatku, Wladimir Palant. Według niego problemem może być fakt, iż ostatnie wersje rozszerzenia porzucają wsparcia dla przestarzałej składni generatorów w JavaScript i wykorzystują nową. Ta jest natomiast w Pale Moonie niedostępna, co może powodować tego typu problemy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)