Adobe Flash. W Windows 10 zaczęły pojawiać się ostrzeżenia

Adobe Flash. W Windows 10 zaczęły pojawiać się ostrzeżenia

fot. Sean Gallup/Getty Images
fot. Sean Gallup/Getty Images
28.12.2020 14:29

Już po 31 grudnia 2020 r. zaczniemy się żegnać z Adobe Flash. Technologia ta zasilała wiele serwisów internetowych, w tym także Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Tymczasem Windows 10 zaczął pokazywać powiadomienia o definitywnym odcięciu tej usługi.

Adobe Flash był od dłuższego czasu kulą u nogi - wszystko przez swoje luki bezpieczeństwa, które czyniły ten mechanizm łatwą do przekroczenia furtką dla hakerów. Oprócz tego Flash był uciążliwy ze względu na bardzo niską wydajność i obciążanie komputerów.

Ostatnia aktualizacja Adobe Flash miała miejsce 9 grudnia 2020 r. Od stycznia 2021 r. technologia będzie oficjalnie wygaszona, ale proces ten odbędzie się stopniowo.

Obraz

Adobe właśnie rozsyła ostrzeżenia w Windows 10, że 12 stycznia 2021 r. odgórnie zablokuje zawartość wyświetlaną w Adobe Flash.

Z kolei Microsoft automatycznie usunie Flasha zainstalowanego wraz z systemem Windows 10 po zastosowaniu aktualizacji KB4577586. W tym momencie można ją pobrać wyłącznie ręcznie, aczkolwiek w roku 2021 będzie ona wypchnięta do użytkowników przez Microsoft. Jeśli chcecie sprawdzić swoją wersję Windows 10, wpiszcie komendę "winver" przy otworzeniu menu Start (przycisk Windows).

Warto jednak pamiętać, że jeśli zainstalowaliśmy Adobe Flash ręcznie - to powyższa aktualizacja go nie usunie. Będziemy musieli go odinstalować z systemu samodzielnie.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (111)