Adobe wprowadza Photoshop Elements 10 i Premiere Elements 10

Adobe wprowadza Photoshop Elements 10 i Premiere Elements 10

Redakcja
20.09.2011 11:54

Adobe wprowadził do sprzedaży aplikacje Photoshop Elements 10 i Premiere Elements 10. Narzędzia przeznaczone są dla początkujących fotografów i filmowców.

Adobe Photoshop Elements to program zaprojektowany specjalnie z myślą o entuzjastach fotografii, hobbystach i użytkownikach biurowych potrzebujących prostego w obsłudze, a jednocześnie efektywnego narzędzia do obróbki cyfrowych obrazów. Użytkownicy mają dostęp do wielu zaawansowanych funkcji i narzędzi wykorzystywanych przez profesjonalnych grafików, a zaczerpniętych z najlepszego wzorca, jakim jest Photoshop. W kolejnym wydaniu programu do edycji fotografii Adobe skupił się na wprowadzeniu nowych efektów. Udostępniono ich ponad 30, w tym między innymi dodanie głębi ostrości, z możliwością nakładania na wybrane fragmenty zdjęcia. Poza tym skorzystamy z narzędzi do usuwania powtarzających się zdjęć z kolekcji, wyeksportujemy pliki do JPEG i PDF, a także skorzystamy z efektów tekstu i wyszukiwania zdjęć przedstawiających określone obiekty za pomocą narzędzia Object Search. Pojawiły się też nowe funkcje społecznościowe, w tym oznaczanie znajomych z Facebooka na zdjęciach.

Z kolei Adobe Premiere Elements jest narzędziem do nieliniowej edycji wideo. Program oferuje łatwą obsługę połączoną z możliwością pracy w czasie rzeczywistym, rozbudowanymi narzędziami do edycji plików audio i wideo, oraz możliwością zapisania przygotowanego materiału na DVD. Filmy w jakości HD można już nagrywać na standardowych płytach DVD, eksportując do formatu AVCHD, i uruchamiać w Windows 7 w trybie 64-bitowym. Z kolei na potrzeby Mac OS X dodano funkcję SmartSound. Tu również znalazły się nowe możliwości społecznościowe, jak oznaczanie znajomych z Facebooka i możliwość udostępniania filmów na popularnych serwisach (Facebook, YouTube). Na potrzeby tworzenia pokazów slajdów dodano ciekawe efekty, które nadadzą statycznym scenom dynamiki, jak choćby możliwość dodawania zbliżeń i umieszczania kilku zdjęć w tym samym kadrze.

Programy Adobe Photoshop Elements 10 i Adobe Premiere Elements 10 dostępne są w cenie 100 dolarów za nową licencję i 80 dolarów za aktualizację. Niestety producent nie udostępnił jeszcze wersji testowej programów. Według zapowiedzi mają się pojawić się pod koniec września.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)