AIDA64 5.30: wsparcie dla Windows 10, nowych SSD, procesorów i kart graficznych

AIDA64 5.30: wsparcie dla Windows 10, nowych SSD, procesorów i kart graficznych

AIDA64 5.30: wsparcie dla Windows 10, nowych SSD, procesorów i kart graficznych
Redakcja
31.07.2015 10:43

Wśród wielu programów dostępnych dla systemu Windows, kilka to prawdziwe niezbędniki podczas napraw i diagnostyki. Jednym z nich jest AIDA64, kiedyś znana pod nazwą Everest. Producent właśnie wydał nową wersję tego znakomitego narzędzia, dzięki któremu podzespoły komputera i system przestają być jakąkolwiek tajemnicą.

Jeżeli jeszcze nie znacie tego programu, wiedzcie, że jego głównym zadaniem jest dostarczanie jak największej porcji szczegółowych informacji o sprzęcie zamontowanym w naszym komputerze – znajdziemy tu sporo danych o zamontowanym procesorze, płycie głównej, karcie graficznej, pamięci operacyjnej, ale i systemie operacyjnym. Najnowsza wersja 5.30 jest w pełni zgodna z Windows 10 i Windows Server 2016, ale to nie koniec nowości. Producent ulepszył wbudowane w program testy, aby były one w stanie odpowiednio sprawdzić m.in. AVX2 w procesorach Intel Skylake i Broadwell-H. Poprawiono także mechanizmy testujące przygotowane z myślą o układach AMD APU z rodziny Nolan.

Obraz

Najnowsza wersja AIDA64 radzi sobie z obsługą SMBIOS 3.0, CUDA 7.0, OpenCL 2.1 i VirtualBoksem 5.0, nie zabrakło także obsługi najnowszych dysków SSD różnych producentów: HyperX Savage od Kingstona, OCZ Trion 100 i Vectora 180. Rozbudowano bazę kart graficznych, w efekcie czego program wyświetla szczegółowe informacje o układam AMD Radeon z serii 3xx i R9 Fury, a także GTX 980 Ti i Tesla M60 z obozu zielonych. Wstępnie wspierane są już także nadchodzące procesory: AMD Stoney, a także Intel Cannonlake i Goldmont. Producent sukcesywnie rozbudowuje opcje dodatkowe, w efekcie możemy nie tylko sprawdzić podzespoły, ale również przeprowadzić testy wydajności dysku twardego, karty graficznej, pamięci operacyjnej i stabilności całego naszego komputera.

Najnowszą wersję AIDA64 znajdziecie już w bazie aplikacji naszego serwisu. Program jest dostępny w 30-dniowej wersji testowej, która niestety ukrywa przed nami niektóre informacje. Jeżeli któreś z nich są dla Was niezbędne, zachęcamy do sięgnięcia po darmową alternatywę w postaci HWiNFO. Ograniczeń czasowych nie ma natomiast mobilna edycja AIDA64, którą znajdziecie w wersjach dla Androida, iOS, a także Windows Phone: to niewielki, ale prosty w obsłudze program do pobierania informacji o podzespołach urządzenia mobilnego, jego systemie operacyjnym, a także danych z najróżniejszych czujników w nim dostępnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)