Aktualizacja Firefoksa mniej uciążliwa dla użytkowników

Aktualizacja Firefoksa mniej uciążliwa dla użytkowników

Redakcja
19.03.2012 14:03

Mozilla dokonała kolejnego kroku, którego celem są tzw. ciche aktualizacje. Pojawiła się wersja beta Firefoksa 12, wprowadzająca nowy mechanizm aktualizacji produktów Mozilli.

Dotychczas przy każdej aktualizacji przeglądarki w Windows Vista i 7 pojawiał się komunikat systemu UAC z prośbą o zezwolenie na przeprowadzenie aktualizacji. Użytkownicy wersji testowych, które aktualizowane są często poznali ten irytujący komunikat pewnie aż za dobrze ;) Od wersji 12 ma się to zmienić, gdyż UAC zapyta się użytkownika tylko raz - podczas instalacji przeglądarki. Razem z przeglądarką zainstalowana zostanie usługa (podobna do Google Update), działająca w tle, której zadaniem będzie czuwanie nad aktualizacjami Firefoksa (dla wszystkich kanałów) oraz Thunderbirda.

Nie będzie ona wymagała każdorazowego potwierdzania komunikatów UAC, cały proces będzie odbywał się w tle. Użytkownicy, którzy chcą mieć większą kontrolę nad aktualizacjami Mozilli w zakładce Zaawansowane -> Aktualizacja w opcjach przeglądarki mają możliwość skonfigurowania działania usługi: automatyczna instalacja aktualizacji wraz z powiadomieniem w przypadku konieczności wyłączenia jakiegoś rozszerzenia (domyślnie), okresowe sprawdzanie aktualizacji bez ich instalacji oraz wyłączenie mechanizmu sprawdzania aktualizacji. Dodatkowo użytkownicy mogą przejrzeć historię aktualizacji.

Drugą ciekawą zmianę mogą zauważyć użytkownicy nocnych wydań Mozilli Firefox. Pojawiła się nowa wersja strony startowej przeglądarki, w której umieszczono wszystkie często używane skróty do poszczególnych opcji przeglądarki.

Stabilne wydanie Firefoksa 12 ma się pojawić zgodnie z planem 24 kwietnia. Do tego czasu można pobrać wersję beta dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X z poziomu naszego portalu. Przypominamy, że jest to wersja testowa i może pracować niestabilnie.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)