Aktualizacja YouTube'a na Androidzie TV: filmy bez przycięć i personalizacja kanałów

Aktualizacja YouTube'a na Androidzie TV: filmy bez przycięć i personalizacja kanałów
Oskar Ziomek

28.06.2018 14:27, aktual.: 28.06.2018 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W urządzeniach wyposażonych w Androida TV i aplikację YouTube, pojawia się od niedawna jej aktualizacja. Powinna ucieszyć przede wszystkim osoby dotychczas narzekające na przycięcia podczas odtwarzania wideo oraz poszukujące sposobu na personalizację proponowanych filmów na ekranie domowym Androida 8 Oreo. Najnowsza wersja YouTube'a na telewizory oznaczona numerem 2.03.04 powinna się w tym okazać pomocna.

Do programu trafiła bowiem możliwość wybrania jednego z trzech kanałów, z którego filmy wyświetlane są jakie propozycje na ekranie domowym Androida TV. Warto przypomnieć, że wcześniej liczyć tu można było wyłącznie na rekomendacje najchętniej oglądanych filmów w kraju, co skutkowało wyświetlaniem dyskusyjnie atrakcyjnych propozycji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Teraz użytkownik sam może wybrać, czy na pasku chce widzieć filmy na czasie, sugerowane rekomendacje, czy też subskrypcje – w mojej ocenie w tym przypadku najbardziej praktyczne. Nie ma również problemu z wyborem kilku z tych trzech kategorii jednocześnie. Wówczas na ekranie domowym wyświetlonych zostanie kilka sekcji dla aplikacji YouTube, gdzie pokażą się propozycje z wybranych kategorii.

Warto jednak raz jeszcze zaznaczyć, że opcja wyboru kanałów na ekranie domowym dostępna jest wyłącznie w Androidzie Oreo, który z pewnością nie jest jeszcze najpopularniejszą wersją Androida TV w urządzeniach. Popularność będzie się jednak prawdopodobnie dość szybko zwiększać – zaledwie dwa dni temu najnowszy Android TV trafił do popularnej przystawki Xiaomi Mi Box.

Na personalizacji ekranu domowego zmiany w nowym YouTubie się jednak nie kończą. Nowością jest także łatwiejsze wznawianie odtwarzania filmów po opuszczeniu aplikacji. Od teraz, gdy użytkownik opuści oglądany film wychodząc do ekranu domowego, odtwarzanie zostanie automatycznie wznowione po ponownym wybraniu aplikacji YouTubie, bez konieczności ręcznego szukania filmu w historii, jak miało to miejsce dotychczas.

Proponowane filmy na ekranie głównym Androida TV od teraz mogą dotyczyć m.in. subskrypcji.
Proponowane filmy na ekranie głównym Androida TV od teraz mogą dotyczyć m.in. subskrypcji.

Twórcy chwalą się również nowymi osiągnięciami w zakresie optymalizacji. U użytkowników, którzy dotychczas zauważali przycięcia odtwarzanych w YouTubie filmów, powinna być w tym zakresie widoczna wyraźna poprawa.

Na koniec nowość w kontekście obsługi głosowej – poza możliwością wyszukiwania filmów, YouTube na Androidzie TV ma od teraz rozpoznawać dodatkowe komendy, które pozwalają w podstawowy sposób kontrolować filmy. Mowa jest o możliwości głosowego przewijania czy pauzowania nagrań.

Niestety, najprawdopodobniej dlatego, że całość oparta jest o wciąż niedostępnego jeszcze w Polsce głosowego asystenta Google, z funkcji w praktyce nie da się korzystać w polskich wersjach aplikacji; w chwili pisania niniejszego tekstu mnie nie jest to możliwe w zaktualizowanej wersji YouTube'a na wspomnianej przystawce Xiaomi Mi Box z Androidem Oreo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)