Aktualizacje Defendera w Windows 7 już działają. Od 3 tygodni były nieaktywne

Aktualizacje Defendera w Windows 7 już działają. Od 3 tygodni były nieaktywne
Oskar Ziomek

05.07.2018 22:39

Użytkownicy Windowsa 7 polegający na zabezpieczeniu antywirusowym oferowanym przez Defendera, znów mogą spać spokojnie. Po kilku tygodniach problemów z aktualizacjami oprogramowania, Microsoft stanął na wysokości zadania i usterka została usunięta. Mniej więcej od połowy czerwca automatyczne pobieranie aktualizacji Defendera nie działało i jak się okazuje, problemem były najświeższe wówczas łatki wydane w ramach Patch Tuesday.

O szczegółach informuje serwis Bleeping Computer. Jak się okazuje, przez długi czas najświeższymi definicjami wirusów w Defenderze w Windows 7 były te z 11 czerwca, czyli sprzed ponad 3 tygodni. Problem zauważony został przez jednego z blogerów, któremu nie udało się zmusić aplikacji do automatycznej aktualizacji. I choć ze stron Microsoftu najnowsze definicje można pobrać na własną rękę, to jednak usterka automatycznych aktualizacji była problematyczna.

Windows Update is delivering Windows Defender definition updates on Windows 7 machines again (since yesterday). cc @woodyleonhard, @etguenni pic.twitter.com/99l2GldfNr

— Vess (@VessOnSecurity) 4 lipca 2018W końcu nie każdy użytkownik Defendera (a można śmiało założyć, że tylko mniejszość) zwraca uwagę, czy oprogramowanie antywirusowe istotnie jest aktualne, szczególnie jeśli samo nie wyświetla ewentualnych komunikatów o błędach. Na szczęście teraz problem jest już rozwiązany – jak wynika z umieszczanych przez użytkowników komentarzy w sieciach społecznościowych, automatyczne aktualizacje od dwóch dni ponownie trafiają do Defendera w Windowsie 7.

Pozostając w temacie aktualizacji Windowsa 7 warto przypomnieć, że system ma być wspierany łatkami bezpieczeństwa jeszcze do 2020 roku. Ostatnio jednak użytkowników najstarszych komputerów z leciwymi procesorami Intel Pentium III mogła zaskoczyć informacja o pewnych zmianach w tym zakresie – Microsoft przestał dostarczać aktualizacje do sprzętów wyposażonych w takie procesory. Problematyczny okazuje się brak obsługi zestawu instrukcji SSE2. Aby nadal otrzymywać łatki do Windowsa 7 konieczna jest więc w takiej sytuacji wymiana sprzętu na nowszy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)