Aktywuj wyszukiwarkę głosem: Ok Google dostępne w Polsce

Aktywuj wyszukiwarkę głosem: Ok Google dostępne w Polsce

Aktywuj wyszukiwarkę głosem: Ok Google dostępne w Polsce
Redakcja
12.05.2015 09:42

Polscy użytkownicy systemu Android nareszcie zyskują dostęp do opcji, która w przypadku innych języków była dostępna od dawna. Od teraz możliwe jest aktywowanie wyszukiwarki Google za pomocą komendy głosowej „Ok Google”, jedynie w ograniczonym zakresie, ale możliwe, że niebawem uzyskamy dostęp do wszystkich opcji związanych z tą funkcją.

Jeżeli jesteście zainteresowani nową opcją, znajdziecie ją w ustawieniach wyszukiwarki Google na swoim telefonie lub tablecie. Wystarczy przejść w niej do sekcji wyszukiwanie głosowe, następnie wykrywanie „Ok Google” i na końcu aktywować nową opcję. Teraz wystarczy wypowiedzieć wspomnianą frazę, aby telefon uruchomił wyszukiwarkę i oczekiwał na kolejne słowa. Jak na razie wyszukiwarkę możemy aktywować jedynie z poziomu aplikacji Google. Jest więc to, delikatnie mówiąc, niezbyt użyteczna opcja – dokładnie to samo osiągnąć dotykając pasek wyszukiwania (gdy preferujemy wprowadzanie tekstu) lub ikonę mikrofonu.

Obraz

Możliwe jest natomiast, że już niebawem zostaną aktywowane kolejne opcje związane z uruchamianiem wyszukiwania głosowego. Najważniejsze z nich to rozpoznawanie frazy na dowolnym ekranie, a także w momencie, gdy telefon jest zablokowany. Długo przyszło nam czekać na aktywowanie tej opcji, która w przypadku kilku innych języków była dostępna od dawna. Dopiero pod koniec stycznia asystent zintegrowany w wyszukiwarce zaczął nam odpowiadać w języku polskim i reagować na specyficzne zapytania wypowiadane po polsku. Teraz, po kolejnych kilku miesiącach możliwości wyszukiwarki ponownie się zwiększają.

Jak na razie rozpoznawanie komendy „Ok Google” dla języka polskiego nie jest dostępne w przeglądarce Google Chrome. Ta opcja zadebiutowała niemal rok temu, niestety do działania nadal wymaga przełączenia języka aplikacji na angielski, francuski, niemiecki lub rosyjski. W komentarzach czekamy na Wasze opinie – czy „Ok Google” jest już dostępne na urządzeniach, które posiadacie? Czy macie zamiar aktywnie korzystać z tej funkcji?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)