Polscy użytkownicy systemu Android nareszcie zyskują dostęp do opcji, która w przypadku innych języków była dostępna od dawna. Od teraz możliwe jest aktywowanie wyszukiwarki Google za pomocą komendy głosowej „Ok Google”, jedynie w ograniczonym zakresie, ale możliwe, że niebawem uzyskamy dostęp do wszystkich opcji związanych z tą funkcją.

bESGBjqZ

Jeżeli jesteście zainteresowani nową opcją, znajdziecie ją w ustawieniach wyszukiwarki Google na swoim telefonie lub tablecie. Wystarczy przejść w niej do sekcji wyszukiwanie głosowe, następnie wykrywanie „Ok Google” i na końcu aktywować nową opcję. Teraz wystarczy wypowiedzieć wspomnianą frazę, aby telefon uruchomił wyszukiwarkę i oczekiwał na kolejne słowa. Jak na razie wyszukiwarkę możemy aktywować jedynie z poziomu aplikacji Google. Jest więc to, delikatnie mówiąc, niezbyt użyteczna opcja – dokładnie to samo osiągnąć dotykając pasek wyszukiwania (gdy preferujemy wprowadzanie tekstu) lub ikonę mikrofonu.

350136412215207873

Możliwe jest natomiast, że już niebawem zostaną aktywowane kolejne opcje związane z uruchamianiem wyszukiwania głosowego. Najważniejsze z nich to rozpoznawanie frazy na dowolnym ekranie, a także w momencie, gdy telefon jest zablokowany. Długo przyszło nam czekać na aktywowanie tej opcji, która w przypadku kilku innych języków była dostępna od dawna. Dopiero pod koniec stycznia asystent zintegrowany w wyszukiwarce zaczął nam odpowiadać w języku polskim i reagować na specyficzne zapytania wypowiadane po polsku. Teraz, po kolejnych kilku miesiącach możliwości wyszukiwarki ponownie się zwiększają.

bESGBjrb

Jak na razie rozpoznawanie komendy „Ok Google” dla języka polskiego nie jest dostępne w przeglądarce Google Chrome. Ta opcja zadebiutowała niemal rok temu, niestety do działania nadal wymaga przełączenia języka aplikacji na angielski, francuski, niemiecki lub rosyjski. W komentarzach czekamy na Wasze opinie – czy „Ok Google” jest już dostępne na urządzeniach, które posiadacie? Czy macie zamiar aktywnie korzystać z tej funkcji?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (36)
bESGBjrX