Alien Swarm na weekend

Alien Swarm na weekend

Redakcja
15.04.2011 20:19, aktualizacja: 15.04.2011 21:27

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Alien Swarm - posiadającą setki tysięcy fanów niemalże na całym świecie strzelaninę TPS czyli widzianą z perspektywy osoby trzeciej. Jest to gra akcji z naciskiem na działania taktyczne i kooperacyjne.

Gra przeznaczona jest do zabawy zarówno w trybie sieciowym jak i offline. Ten drugi stanowi tryb praktyki, a towarzyszących w naszej misji żołnierzy zastępuje komputer. Najlepsza jednak zabawa ma miejsce wówczas, gdy zaproponujemy rozgrywkę sieciową naszym znajomym. Można to zrobić bardzo łatwo dzięki specjalnej platformie internetowej Steam, którą to należy pobrać, by zainstalować grę.

Czy Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów? //Steam pozwala nie tylko na kupowanie (tu należy nadmienić, iż Alien Swarm jest w pełni darmowy) i ściąganie gier komputerowych, ale także stały kontakt z przyjaciółmi, których możemy w dowolnym momencie zaprosić do rozgrywki.

Alien Swarm ukazuje świat gry w rzucie izometrycznym. Środowisko koncentruje się w mrocznych, opuszczonych przez gatunek ludzki koloniach kosmicznych, w które zostajemy wysłani celem eliminacji obcych i odzyskania zajętych przez nich terytoriów.

Na polu gry może pojawić się maksymalnie 4 graczy, którzy mają możliwość wyboru swojej postaci spośród 8 różnych dostępnych profili tworzących 4 odmienne klasy: Oficera - doświadczonego żołnierza o nieprzeciętnych umiejętnościach bojowych jak i przywódczych, Medyka - potrafiącego nie tylko leczyć i dezynfekować rany, ale również walczyć na równi z innymi, Technika - osoby niezbędnej do hakowania komputerów, otwierania wszelkich włazów i używania spawarki, ale również broni palnej oraz klasa Broni Specjalnej - czyli żołnierze posiadający "kwalifikacje" do posługiwania się wydajniejszą bronią o większym polu rażenia.

Cała rozgrywka urozmaicona jest ponadto o zaawansowany system tzw. osiągnięć. W całej grze jest ich 64. Należą do nich między innymi: "Czysta wymiana ognia" - należy zabić 25 trutni bez ranienia żadnego z członków zespołu, "Kontrolowana wymiana ognia" - ukończenie misji bez ranienia nikogo z zespołu, "Duży wybuch" - zabicie 6 obcych jednym granatem, "Snajper" - ukończenie misji przy 90% własnej skuteczności oddawania strzałów, "Rozdepcz je" - uśmiercenie 100 larw roju czy chociażby "Bliskie spotkania" - zabij 20 robali atakiem wręcz w ciągu jednej misji.

Do dyspozycji graczy zostało oddanych 40 rodzajów rozmaitych broni lecz ich odkrywanie i zdobywanie następuje systematycznie wraz z postępem w grze. Bez wątpienia najistotniejszą cechą Alien Sworm jest budowanie umiejętności działań i walki w zespole. Prowadząc rozgrywkę w pojedynkę nic nie zdziałamy ani nie odzyskamy żadnej bazy z rąk obcych. Pracując grupowo należy pamiętać o ochronie innych członków załogi oraz dbać o ich zdrowie oraz amunicję. W swoich działaniach nie należy być opieszałym, ale również nie należy zbytnio się spieszyć. Wszędobylskie robale wykorzystają każdą chwilę naszej nieuwagi...

Grę Alien Swarm można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Akcja

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu polecamy recenzje kilku gier dostępnych wyłącznie w cyfrowej formie - jak Islands of Wakfu czy Red Faction: Battlegrounds, ale także sportowego Top Spin 4. Polecamy również zapowiedź sieciowego wybijania zombiaków, czyli Resident Evil: Operation Raccoon City.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Loadout na weekend
Loadout na weekend
Rafał Szramowiat
ArcheBlade na weekend
ArcheBlade na weekend
Rafał Szramowiat
Dota 2 na weekend
Dota 2 na weekend
Rafał Szramowiat
Wild Warfare na weekend
Wild Warfare na weekend
Rafał Szramowiat
Lambda Wars na weekend
Lambda Wars na weekend
Rafał Szramowiat
Mica-Chew na weekend
Mica-Chew na weekend
Rafał Szramowiat
Prime World na weekend
Prime World na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (49)