Alior Bank ułatwia płatności za autostrady. Do aplikacji trafił system Autopay

Alior Bank ułatwia płatności za autostrady. Do aplikacji trafił system Autopay09.12.2020 10:10
Alior Bank wprowadził nową funkcję do aplikacji mobilnej, fot. Getty Images
Alior Bank wprowadził nową funkcję do aplikacji mobilnej, fot. Getty Images

Alior Bank zaktualizował swoją aplikację mobilną, a wraz z nią udostępnił użytkownikom nową opcję płacenia za przejazdy polskimi autostradami. Chodzi o integrację programu Alior Banku z systemem Autopay, który pozwala bez zatrzymywania się "na bramkach" uiszczać opłaty za przejazd autostradami A1 (AmberOne) i A4 na odcinku Katowice-Kraków.

Największym ułatwieniem jest więc brak konieczności instalacji odrębnej aplikacji w smartfonie. Klienci Alior Banku z aplikacją mobilną muszą tylko aktywować Autopay w nowej zakładce Autostrady, co wiąże się z koniecznością podania danych pojazdu oraz wskazania konta, z którego będą pobierane opłaty za przejazd. Alior Bank deklaruje, że aplikacja wyświetli także historię wszystkich przejazdów i udostępni faktury.

"Klienci Alior Banku z poziomu swojej aplikacji bankowej, bez potrzeby instalowania dodatkowych programów, mogą korzystać z elektronicznych płatności na odcinkach autostrad, które obsługują system Autopay (...) Autopay to całkowicie bezdotykowa i w pełni bezpieczna metoda płatności, co ma niebagatelne znaczenie w obecnej sytuacji pandemii" – tłumaczy Miłosz Kurzawski, Członek Zarządu Autopay.

Warto zwrócić uwagę, że Autopay jest bez problemu dostępny także dla kierowców, którzy nie mają konta w Alior Banku. Po pierwsze do dyspozycji wszystkich pozostaje oficjalna aplikacja Autopay dostępna na Androida i iOS-a, a dodatkowo integracje z innymi, w tym dostępna od sierpnia bieżącego roku usługa Yanosik Pay.

Mobilna aplikacja Alior Banku na Androida oraz na iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)