Alior Bank ułatwia płatności za autostrady. Do aplikacji trafił system Autopay

Alior Bank wprowadził nową funkcję do aplikacji mobilnej, fot. Getty Images
Alior Bank wprowadził nową funkcję do aplikacji mobilnej, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

09.12.2020 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alior Bank zaktualizował swoją aplikację mobilną, a wraz z nią udostępnił użytkownikom nową opcję płacenia za przejazdy polskimi autostradami. Chodzi o integrację programu Alior Banku z systemem Autopay, który pozwala bez zatrzymywania się "na bramkach" uiszczać opłaty za przejazd autostradami A1 (AmberOne) i A4 na odcinku Katowice-Kraków.

Największym ułatwieniem jest więc brak konieczności instalacji odrębnej aplikacji w smartfonie. Klienci Alior Banku z aplikacją mobilną muszą tylko aktywować Autopay w nowej zakładce Autostrady, co wiąże się z koniecznością podania danych pojazdu oraz wskazania konta, z którego będą pobierane opłaty za przejazd. Alior Bank deklaruje, że aplikacja wyświetli także historię wszystkich przejazdów i udostępni faktury.

"Klienci Alior Banku z poziomu swojej aplikacji bankowej, bez potrzeby instalowania dodatkowych programów, mogą korzystać z elektronicznych płatności na odcinkach autostrad, które obsługują system Autopay (...) Autopay to całkowicie bezdotykowa i w pełni bezpieczna metoda płatności, co ma niebagatelne znaczenie w obecnej sytuacji pandemii" – tłumaczy Miłosz Kurzawski, Członek Zarządu Autopay.

Warto zwrócić uwagę, że Autopay jest bez problemu dostępny także dla kierowców, którzy nie mają konta w Alior Banku. Po pierwsze do dyspozycji wszystkich pozostaje oficjalna aplikacja Autopay dostępna na Androida i iOS-a, a dodatkowo integracje z innymi, w tym dostępna od sierpnia bieżącego roku usługa Yanosik Pay.

Mobilna aplikacja Alior Banku na Androida oraz na iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)