Alior Bank wprowadza ciemny motyw do bankowości. Wkrótce trafi do aplikacji mobilnych (aktualizacja)

Alior Bank wprowadza nowość w bankowości online, fot. Getty Images
Alior Bank wprowadza nowość w bankowości online, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

12.12.2020 10:15, aktual.: 12.12.2020 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alior Bank wprowadza nowość do bankowości internetowej, która ucieszy przede wszystkim osoby często korzystające z komputera wieczorami. Do Aliora Online trafia bowiem ciemny motyw interfejsu, który mniej męczy oczy, a przez część użytkowników jest wybierany po prostu ze względu własnych upodobań. W przyszłości ciemny motyw trafi także do aplikacji Aliora na smartfony.

Jak tłumaczy Alior Bank, wdrożenie nowości ma się odbyć w weekend (12 i 13 grudnia) i najwidoczniej nie będzie się wiązać z żadnymi utrudnieniami dla klientów, bo te nie zostały zapowiedziane. Po aktualizacji ciemny motyw będzie można aktywować z poziomu ustawień personalizacji bankowości internetowej lub po kliknięciu linka Motyw. Do jasnych kolorów oczywiście w każdej chwili można wrócić.

"Nowy motyw oparty jest głównie na czerniach i szarościach, wzbogaconych złotem" – tłumaczy Kaja Krassowska-Suchan z Alior Banku. "Z pewnością znajdzie wielu zwolenników wśród naszych klientów, którzy na co dzień korzystają z ciemnego trybu w interfejsie w dostępnych aplikacjach. Dark mode implementujemy w pierwszym kroku w bankowości internetowej, następnym będzie udostępnienie takiej funkcji w naszej aplikacji mobilnej Alior Mobile – dodaje.

Ciemny motyw w oprogramowaniu

Ciemny motyw trafia do wielu aplikacji od lat, ale nie wszyscy twórcy oprogramowania dbają w takim samym stopniu o szczegóły. W Windows 10 w oczy rzuca się momentami zbyt duży kontrast i wyraźna niekonsekwencja, z kolei w Google Chrome dopiero teraz naprawiany jest pasek przewijania, który obecnie – niezależnie od wybranego motywu systemu – pozostaje jasny.

Warto wiedzieć, że ciemne kolory są korzystne dla urządzeń mobilnych z ekranami AMOLED, bo przekładają się na dłuższy czas działania na jednym ładowaniu. Nawet bez całkowitych czerni (przy wyświetlaniu których ekrany tego rodzaju zużywają najmniej energii) można liczyć na dłuższy czas działania przed ponownym ładowaniem urządzenia. Tych samych argumentów używał Google, gdy w 2018 roku tłumaczył na przykładzie ciemnego motywu YouTube'a, jakie są jego atuty.

Aplikacja Alior Banku na Androida i iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Aktualizacja, godz. 10:50

Na stronie logowania do bankowości internetowej Alior Banku dotarliśmy do krótkiej informacji o planowanych pracach serwisowych. Nie ma jednoznacznego potwierdzenia, czy ma to związek z wdrożeniem opisywanego ciemnego motywu, ale wszystko na to wskazuje:

Informujemy, że ze względu na prace serwisowe od soboty 12 grudnia od godz. 23:00 do niedzieli 13 grudnia do godz. 05:00 systemy bankowości internetowej i mobilnej będą niedostępne. Prace te nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów. Czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować. Przepraszamy za utrudnienia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)